Sedm laureátů oceněno cenou města a cenou starostky

22. 6. 2022 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Z města

V letošním roce si Hustopeče připomínají několik významných výročí, mezi nimiž dominují 450 let od povýšení Hustopečí na město, a 400 let od vyhnání novokřtěnců. V rámci připomínkových akcí udělovala starostka města Hana Potměšilová v úterý 21. června v obřadní síni radnice ocenění sedmi laureátům, kteří přispěli k rozvoji Hustopečí. 


 Jako první si cenu starostky města Hustopeče za dlouholetý přínos v oblasti sportu převzal Josef Vodák, díky kterému byla v Hustopečích postavena badmintonová hala, svého času největší v republice. V říjnu 1989 Hustopeče uspořádaly mezinárodní mistrovství v badmintonu dospělých, které do této doby bylo pořádáno jen v Praze. Při této příležitosti byl uskutečněn první přímý televizní přenos sportovního utkání z Hustopečí. 

Malíř Bohuslav Janovský převzal cenu starostky města za dlouholetou práci na poli výtvarného umění v rámci činnosti sdružení Alfons. 

Jožka Šmukař, jehož jméno a zpěv jsou po celé zemi neodmyslitelně spjaté s jižní Moravou, převzal cenu města Hustopeče za dlouholetý přínos pro město Hustopeče i celý region v oblasti lidového folkloru. 

S velkým dojetím přebírala cenu starostky města za propagaci města v oblasti cestovního ruchu Kateřina Kopová. Ta přesně před deseti lety založila Hustopečskou mandlárnu a její mandlovka je v současnosti součástí prestižních akcí u nás i v zahraničí v rámci prezentace Jihomoravského kraje. 

Ještě si pořádně nesvlékl závodní kombinézu po letošním ročníku Hustopečské rally a už si přišel převzít cenu starostky města. Martin rada, předseda rally mezi vinohrady, několikanásobný mistr republiky ve třídě 8 a dvojnásobný vítěz této třídy na slavné Rally Monte Carlo si cenu vysloužil za přínos v oblasti sportu a dlouholetou podporu města. 

Miroslav Hrabal bude v Hustopečích navždy zapsán do historie jako zakladatel prestižního Duelu vín, kvůli kterému každý rok cestuje po světě a přiváží do Hustopečí ty nejcennější láhve, aby je mohli ochutnat profesionální sommeliéři i laická veřejnost. Ze slavnostního odpoledne si odnesl cenu Města Hustopeče za dlouholetou podporu vinařství v regionu. 

In Memoriam se dočkal ceny města Hustopeče za přínos v oblasti spolkové činnosti pan Radoslav Beneš, který byl nejen redaktorem Hustopečský listů, ale hlavně nadšeným průvodcem, pořadatelem poznávacích zájezdů a dlouholetým předsedou Klubu přátel historie a vlastivědy. Cenu za něj převzala manželka Věra Benešová. 

Slavnostní odpoledne opět připomnělo, že se Hustopeče mohou pyšnit celou plejádou osobností, jejichž počiny se dostávají daleko za hranice města. O některých se budeme postupně dozvídat na dalších podobných událostech. -nov-

odebírejte přes RSS