Seminář Ulitka provoněl med

9. 12. 2019 · 1 minuta čtení · 18 fotografí · 1 video

Výtvarné semináře Ulitka jsou nově na programu Centru volného času Pavučina. Každý páteční seminář se vyrábí něco jiného. Minulý pátek se konala výtvarná dílnička už počtvrté, tentokrát si z medových plátů mohli účastníci vyrobit přírodní svíčku nebo různorodé ozdoby na vánoční stromek.

V předchozích dílničkách si milovníci manuálních prací mohli vyrobit lapače snů, adventní věnce a dokonce šili plstěné víly. Medová dílnička využívala především medových plátů, které se musí umět nahřát tak akorát. Poté následovala kreativní činnost - vykrajování, slepování, vybírání barev a nakonec také detailní dekorování například pomocí přírodnin a korálků. „Včelařské pláty se dají běžně koupit ve včelařských obchodech, včelaři je dávají včelkám do úlu, aby jim ušetřili práci, takže nebylo nic lepšího, než to použít jako výtvarný materiál,“ představila prim mezi pomůckami vedoucí Pavučiny Ingrid Florusová.

Výtvarná tvorba je určena všem bez ohledu na věk, drobně omezeny jsou jen děti, které nezvládnou všechno sami, proto k sobě potřebují pomocnou ruku. „Dílničky jsou určeny rodičům s dětmi, s tím, že rodiči sami naznají, zda jsou děti schopné něco takového zvládnout, nebo ne,“ vysvětluje Ingrid Florusová.

O tom, že Pavučina přivolává Vánoce, vypovídá už pohled na krásnou vánoční výzdobu při vstupu do budovy. Další výtvarná dílnička, která proběhne 20. prosince, se bude věnovat výrobě pytlíčků sloužící jako obal na nejen vánoční dárky. Tím však výtvarné semináře nekončí. V novém roce se můžete těšit na dílnu zaměřenou na akrylové barvy, jež proběhne netradičně v sobotu, 11. ledna.

-slam-

odebírejte přes RSS