Senior taxi zatím vyjede každou středu

1. 10. 2018 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Z města

Senior taxi je služba, která na objednání přepravuje seniory a zdravotně postižené za zvýhodněných podmínek. O jejím zřízení se v Hustopečích uvažuje několik let. Podněty přicházely z mnoha stran, od místní organizace Svazu tělesně postižených, seniorů, sociálního odboru nebo z dotazníkového šetření projektu Obec prospěšná rodině. „Po téměř třech letech postupného vyjednávání, zavádíme Senior taxi Hustopeče od října tohoto roku. Povedlo se nám to i díky donátorům, kteří nám na tuto službu poskytli 100 tisíc korun, za což jim děkujeme,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.


Peníze pokryly část nákladů na nákup prostorného auta, zbytek financí šel z rozpočtu města. Spuštění Senior taxi předcházel dlouhodobý průzkum. „Zmapovali jsme činnost této služby v jiných městech a snažili jsme se ji ušít na míru pro Hustopeče. Také jsme jezdili na jednání, například s Ministerstvem sociálních věcí. Po získání všech dostupných informací jsme řešili způsob provozu,“ popsal cestu k zahájení služby Michal Vejpustek, radní pro sociální oblast.
Senior taxi provozuje organizační složka Penzion a pečovatelská služba Hustopeče. Do konce roku vyjede taxi ve zkušebním provozu, a to pouze každou středu od 7 do 14.30 hodin. Později se počítá s provozem po celý pracovní týden. Všichni klienti Senior taxi si musí vyřídit průkazku. Stačí zajít na penzion a tam vyplnit žádost. „K žádosti je potřeba doložit občanský průkaz a jednu fotografii. Službu mohou využívat pouze lidé splňující kritéria – věk nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P. Průkazka usnadní práci řidiči, který bude vědět, že přepravovaný klient splnil podmínky,“ vysvětlila vedoucí složky Monika Trčková.
Používat Senior taxi je možné pouze na základě předcházející telefonické objednávky, abyste získali termín, který vám vyhovuje, je ideální volat nejpozději den dopředu. Taxi si můžete objednat v době od 8 do 15 hodin na telefonním čísle 702 207 313. „Za jednu cestu účtujeme 20 korun. Myslíme tím cestu z místa nástupu do místa vystoupení. Pokud by bylo potřeba dopravit zpátky, tak už je to další cesta. Počet těch jízd za měsíc je stanoven na maximálně osm jízd,“ Trčková.
Všechny doplňující informace zjistíte na výše uvedeném čísle. Senior taxi vyjíždí poprvé ve středu 3. října.

Provozní řád Senior taxi Hustopeče

-ves-

 

odebírejte přes RSS