Senioři se učili ovládnout chytré telefony

29. 11. 2021 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

Chytré technologie jsou nedílnou součástí našeho života, ale starší generace má mnohdy problém je zvládnout. Děti a vnuci nemají čas, proto přichází na řadu semináře a kurzy. S jedním takovým zavítala do knihovny v Hustopečích organizace Moudrá sovička a zájem byl velký.


Městská knihovna si pro seniory připravila další z řady vzdělávacích seminářů. V pátek 26. listopadu se pod vedením zkušené lektorky učili zacházet s chytrými mobilními telefony a tablety. 

„Spolek Moudrá sovička se podobným seminářům věnuje už několik let. Chytré technologie jsou pro seniory velkou výzvou a největší motivací je začlenit je do té moderní doby, aby mohli komunikovat nejen s rodinou, ale i s úřady. Učíme je orientovat se v mapách, jízdních řádech, ale i pracovat s foťákem a fotkami, což je velmi oblíbená část kurzu,“ usmívá se lektorka Hana Tomková.

Desítka účastníků si na seminář přinesla svá vlastní zařízení. „Je to proto, že přece jenom ta prostředí na jednotlivých přístrojích jsou rozdílná a my určitě nechceme, aby se senioři něco naučili na nějakých modelových kusech a pak doma museli něco hledat. Takže takhle si to ukážeme konkrétně, senioři se mohou ptát, vysvětlíme, ukážeme si,“ konstatuje lektorka, která během čtyřhodinového kurzu obcházela od stolu ke stolu a všem seniorům trpělivě asistovala..

Senioři během kurzu napjatě poslouchali a dělali si pečlivé poznámky. „Cílem kurzu je, aby senioři neměli strach chytré technologie používat. Určitě je nereálné, aby se během jednoho semináře naučili úplně všechno a všechno si osvojili. Tady se naučí, jaké jsou možnosti, co všechno technologie nabízí. A chceme je motivovat, aby si to potom zkoušeli i doma a dál se zdokonalovali,“ přiznává Tomková.

O semináře s tímto zaměřením je mezi seniory obrovský zájem, který ještě umocnila koronavirová doba. „Je to hlavně proto, že mladší generace nemá na seniory čas. Oni se potom nemají na koho obracet, a přece jenom naučit se ovládat chytré technologie, to vyžaduje čas. Koronavirová doba to celé jenom prohloubila, protože se přidala izolace, omezení kontaktů a podobně. Takže jsme rádi, když za námi senioři přijdou, my se jim věnujeme rádi,“ pozvala sympatická lektorka. -nov-

odebírejte přes RSS