Senioři si na své schůzi vyslechli rady od policejního preventisty

21. 11. 2022 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Aktivní stáří. Nepsané heslo Svazu tělesně postižených, jehož členové se v pátek 18. listopadu sešli na pravidelné schůzi ve Společenském domě v Hustopečích.


Největší organizace regionu se podělila o své radosti i starosti. „Nejvíce nás trápí malý zájem o autobusové zájezdy, což přičítám obavám z nákazy a také vzrůstajícími cenami, to se nedá nic dělat. Takže zájezdy jsme hodně omezili. Velký úspěch však měl rekondiční pobyt v Sezimově Ústí, kam vyrazilo 80 členů a kde o nás bylo perfektně postaráno a opravdu se nám to líbilo. V nejbližší době nás čeká jenom Vánoční Olomouc, čímž letošní rok ukončíme,“ svěřila se předsedkyně svazu Bohumila Defeldová.

Mezi pozvanými hosty společného setkání nechyběli zástupci města Hustopeče i okolních obcí a především policejní preventista, který seniory varoval před nástrahami, které na ně číhají. „Těch nástrah je opravdu hodně a je třeba seniory neustále vzdělávat, seznamovat je s tím, na co si dát pozor. Aktuálně jsou to především podvody ve virtuální prostředí, kdy podvodníci volají a snaží se získat údaje o platebních kartách či účtu. Stále však také platí výstrahy před loupežemi, bavíme se o domácím násilí nebo o nutností všech lékařských prohlídek, o pravidlech v dopravě a dalším,“ shrnul poručík Miroslav Měchura.

V podobném duchu k seniorům promlouvali i zástupci obcí a členové svazu poděkovali za projevenou péči. Nad šálkem kávy a typického občerstvení v podobě chlebíčků následně diskutovali o nadcházejících akcích. „Tou největší událostí pro nás bude březnová schůze, na které budeme volit nové vedení svazu, takže už dnes jsme se bavili o tom, že by bylo dobré nad tím popřemýšlet a dávat návrhy,“ usmála se současná předsedkyně Bohumila Defeldová, která organizaci vede od roku 2008, na závěr popřála členům i divákům šťastné prožití blížících se svátků. „Děkuji všem za podporu, především Městu Hustopeče, paní starostce i starostům z okolních obcí. Všem vám přeji klidné a požehané Vánoce,“ popřála Defeldová. -nov-

odebírejte přes RSS