Senioři z partnerských měst se sešli v Hustopečích

26. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Hustopeče, Modra a Benátky nad Jizerou. Tři města spojená memorandem o vzájemné podpoře a spolupráci. Tři města, jejichž občané mezi sebou navazují díky společným aktivitám nová přátelství. V posledním prázdninovém týdnu se senioři z těchto měst opět sešli v Hustopečích. A program měli vskutku neobvyklý.


„Senioři přijeli ve středu ráno, ubytovali se, naobědvali a odpoledne nás čeká projížďka kolem Mušovských jezer a návštěva v preparátorské dílně v Šakvicích,“ prozradila program prvního dne setkání produkční Martina Ondrová. Dílna patří k největším preparátorským ateliérům v Evropě a měsíčně zpracuje desítky zvířat všech druhů. Vzácné exponáty proto seniory nadchly stejně jako strhující vyprávění majitele dílny, Radomíra France. 

Na večerním programu pak vystoupili představitelé všech tří měst. Společným tématem všech řečníků byla především radost z dobře fungující spolupráce a upřímná snaha o její další pokračování. Ani druhý den senioři nezaháleli a opět vyrazili na výlet. Tentokrát do Benediktinského opatství v Rajhradě, kde si prohlédli památník písemnictví i přilehlé klášterní zahrady.Dvoudenní pobyt seniorů je již minulostí, nicméně vzájemná spolupráce partnerských měst bude pokračovat dál. „Ještě letos v září proběhne v Modre sportovní setkání dětí základních škol a příští rok budeme my hostit skauty, senioři pojedou do Modry a do Benátek nad Jizerou vyrazí děti,“ vysvětlila další průběh spolupráce starostka Hana Potměšilová. -nov-

odebírejte přes RSS