Seniorská karta pomáhá zachránit život

18. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Senioři mohou využít novou službu a zřídit si Seniorskou kartu, která je součástí projektu Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje. Tato karta pomáhá v situaci tísně a ohrožení zachránit život. 


Získáte ji na Sociálním odboru MěÚ Hustopeče, kde vám ji zaměstnanci pomohou částečně vyplnit. „Pomůžeme se základní hlavičkou, kde je datum vyplnění, jméno člověka a jaké nemoci má. Senior s kartou poté půjde k lékaři, který doplní úplnou anamnézu a léky, které skutečně bere,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Michal Vejpustek. Poté se karta složí a vloží do obálky. Netradičně se v bytě umisťuje do dveří lednice. „Záchranáři zjistili, že když se dostanou do objektu, domu nebo bytu, tak místo, kde se dá karta nejrychleji nalézt, je právě lednice,“ dodal.
A jak pomáhá Seniorská karta zachránit život? Záchranář například najde seniora, který je v bezvědomí a není u něj žádná blízká osoba. Neví tedy, co má za alergie, jaké užívá léky a jakou má celkovou anamnézu. Proto najde lednici, vytáhne z ní kartu a následně zvolí správnou medikaci. Seniorská karta je dobrovolná a na sociálním odboru ji získáte zdarma.

-ves-

32664

 

32665

odebírejte přes RSS