Šest stovek návštěvníků a téměř stejný počet vzorků. Světový duel lákal na zahraniční i domácí špičková vína

26. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 15 fotografí
Téma Víno

Devátý ročník Světového duelu vín v Hustopečích se o uplynulém víkendu pyšnil více než šesti stovkami návštěvníků. Pro ty organizátoři připravili celkem 571 vzorků vín z 26 zemí světa. Mezi stálicemi, kterými jsou například Francie, Itálie nebo Německo, si svoji premiéru užila vína z Arménie, Ázerbájdžánu, Anglie, Brazílie a indonéského ostrova Bali. Důstojnou konkurenci zahraničním vzorkům činily více než dvě stovky místních, českých, a především moravských, vín.
Vysoké úrovni přehlídky dopomohlo i příjemné prostředí Amande Hotelu. Právě ten Duel každoročně hostí a vedle členitého prostoru pro boxy s víny nabídl hostům skvělou kuchyni v Amande restauraci a v pivnici.
Světový duel vín odstartoval již v pátek navečer seminářem pro odbornou veřejnost. Čtyřicítka vinařů degustovala vybrané vzorky vín a porovnávala vývoj vinařství u nás a v zahraničí. Přednášku řídili vinař a předseda organizačního týmu Duelu Miroslav Hrabal, ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec, uznávaný vinař Miloš Michlovský a mezi čestné hosty zasedl dokonce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Z důvodu nemoci se na poslední chvíli omluvil prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray. 
-hrad-

odebírejte přes RSS