Sestry otevřely moderní vínobar na malebném nádvoří

18. 6. 2024 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Víno
Vedle historické Střelnice v ulici Na Hradbách, kde prezentují svá vína vinaři Hustopečského vinařského bratrstva, byla ve městě otevřena další výkladní skříň hustopečského vína. V Mrštíkově ulici v novém vínobaru Pohár můžete ochutnat vína vinařů VOC Hustopečsko. 


Spolkovou vinotéku otevřely sestry Libuše Vrbová a Radmila Prokšová, samy velké milovnice vína s vlastním vinařstvím. V malebných prostorách nabízí k ochutnání i regionální pochutiny a v průběhu celého léta budou hostit řadu kulturních akcí. „Naším cílem bylo, aby každý mohl na jednom místě ochutnat a zakoupit vína vinařů z Hustopečska, které by jinak musel složitě objíždět po celém regionu. Spolek sdružuje vinaře, kteří obhospodařují vinice na území Hustopečska a zpracovávají hrozny přímo od nás. Vyzdvihujeme hlavně čtyři odrůdy, a to jsou Veltlínské zelené, Ryzlinky Rýnský, Tramín červený a Rulandské modré, jakožto typické odrůdy regionu. Ve stále nabídce máme všechna vína členů, i ta, která nejsou zatříděna do VOC Hustopečsko,“ vysvětlila Libuše Vrbová a spolu se sestrou už mají za sebou i první akce - my jsme je navštívili na Ne(z)řízené degustaci v sobotu 15. června a nádvoří žilo po celé odpoledne do pozdních večerních hodin nejen vínem, ale i živou hudbou a dobrým jídlem.  

Jednotlivé vinařské spolky jsou otevřené a není výjimkou, že vinaři jsou i ve více spolcích současně, což posiluje povědomí široké veřejnosti o jednotlivých vinařstvích. Proto i do nabídky vínobaru Pohár, potažmo do spolku VOC Hustopečsko se mohou přidat další vinaři. „Vlastně jedinou podmínkou přijetí do spolku je to, že vinařství musí sídlit v oblasti Hustopečska a zpracovávat hrozny z hustopečských vinic,“ nebrání se rozšiřování spolkových řad Vrbová. -nov-

 

odebírejte přes RSS