Setkání harmonikářů v Hustopečích – podruhé a opět vyprodáno!

30. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Pod taktovkou Miroslavy Šubíkové se v Hustopečích konalo již druhé Setkání harmonikářů. Připravený program byl velmi pestrý a návštěvníci odcházeli nadšení.


V sobotu 27. ledna ovládly sál hustopečského kina harmonikářské melodie. Již podruhé se zde konalo Setkání harmonikářů a stejně jako v loňském roce byl sál beznadějně vyprodaný. Populární akce se ve spolupráci s Marketingem a kulturou města Hustopeče ujala opět paní Mirka Šubíková, nadšená harmonikářka a milovnice folkloru. „Pozvala jsem harmonikáře a heligonkáře a hosty tak, aby to bylo pro publikum hlavně pestré. Aby to byli ženy, muži i děti. Hrají tady přátelé ve dvojici, ve trojici, ve čtveřici – hlavně aby to bylo zajímavé na pohled i na poslech,“ shrnuje výběr účinkujících paní Mirka.

O přestávce, která následovala po téměř dvouhodinovém programu plném veselých vystoupení, návštěvníci nešetřili nadšením a ovacemi na účinkující. A z toho má Mirka Šubíková velkou radost. Přesně to byl její záměr. „Pro nás pro všechny, kteří jsme zde na podiu, je nejdůležitější, aby si návštěvníci s námi zazpívali, aby zapomněli na každodenní starosti a měli celkově dobrý pocit, že to odpoledne strávili ve společnosti milých lidí, pěkných písniček a v dobré náladě,“ hodnotí setkání Šubíková.

Od marketingu dostala Mirka Šubíková volnou ruku s výběrem hostů. Zvolila své přátelé s blízkého okolí, ale velkým a milým překvapením pro ni byli Heligonkáři zpod Bielej hory – manželský pár ze Slovenska, který lidovými písněmi doslova žijí. Pod jejich taktovkou vyrostl také malý talentovaný harmonikář 10letý Mirko Holba, který vystupoval spolu se svou mladší sestřičkou Natálkou. Pro návštěvníky byli asi největším překvapením celého odpoledne.

A třeba se s nimi milovníci harmonik a heligonek potkají i v příštím roce – již nyní totiž víme, že poslední lednovou sobotu roku 2025 se uskuteční 3. ročník Setkání harmonikářů, na které vás již nyní spolu s Mirkou Šubíkovou srdečně zveme.

-otah-

odebírejte přes RSS