Silné reči se vrátily do Hustopečí

7. 2. 2024 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

 Silné reči, výrazné jméno slovenské stand-up scény, se počtvrté vrátily do Hustopečí, aby svým nezaměnitelným humorem rozveselily a pobavily diváky. Jejich jedinečný sarkasmus a nečekané pointy vnesly jinak obyčejnému pondělnímu večeru úplně jiný nádech. 


Tentokrát na pódiu ve společenském domě vystoupili Jakub Gulík, Matej Adámy, Joe Trendy a Milan Docent Sedliak, přičemž někteří už jsou místním dobře známí.„Vím, že toto publikum je OK. Umí se zasmát prakticky všemu, co jsem minule zjistil. Minule jsme tu byli v sestavě společně s Docentem, Citronem a Satmarym, lidé znají minimálně dva z nich. A každý z nás je jako jiná světová strana. Takže já jsem sem přišel znovu s vírou, že těch pár odrážek, co mám a odříkám, dopadne alespoň tak dobře, jako to dopadlo naposledy,“ doufá Matej Adámy.

Známé životní situace, nečekané závěry, tragikomedie manželského soužití i české prezidentské volby – to vše byly témata posledních satirických monologů slovenských humoristů. A nit nenechali suchou ani na Hustopečích. „Ano, já jsem si googlil Hustopeče a opravdu jednu velkou zajímavost jsem našel, a to, že 30 kilometrů odtud je Brno a leží mezi Brnem a Bratislavou,“ směje se Joe Trendy. „Já, když jsem si Hustopeče hledal, nepoužil jsem diakritiku a Google se mě zeptal: Mysleli jste Brno?“ přilévá do ironického ohýnku Jakub Gulík.

O komicích se často říká, že se z humoru vydají na pódiu a v soukromém životě vtipem tolik neoplývají. Proto jsme se zeptali, co je na tom pravdy. „Většinou to bývá tak, jak se říká, že komici jsou víc introverti než extroverti. Ale rozhodně to hodně souvisí s tím, že se vymluví na jevišti a potom chce mít ticho. Chce mít takový svůj klid a nebýt stále mezi lidmi,“ líčí svůj pohled na věc Jakub Gulík.„Problém je v tom, že komik nikdy nemá klid, protože ta hlava pořád šrotuje. Nikdy nejsem sám a mozek nikdy nespí. Hodně a často tvoříme, i když jsme ve společnosti. 90 % času přemýšlíš nad tím, co vtipného bys mohl říct. A potom to vypadá tak, že se díváš do prázdna, s nikým se nebavíš, nechceš být vtipný, jen o tom, jak být vtipný, přemýšlíš,“ odhaluje zákulisí baviče Matej Adámy. Joe Trendy to má jinak: „A já chci vtipy říkat pořád, takže mluvím hodně a něco vtipného se tam najde. Takže jsem vtipný i doma.“ -slam-

odebírejte přes RSS