Sirény na cestách se zastavily i v Hustopečích

6. 6. 2023 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura
Od podzimu 2022 vyprodávají sály po celé republice. Herečky a kamarádky Sandra Pogodová, Linda Finková a Jitka Asterová se svým pořadem Sirény na cestách zaplnily do posledního místečka i Hustopečský kinosál.   


Zábavná talkshow je plná vtipných historek, zážitků, vzájemného popichování a vzpomínek ze společných projektů. Vznikla jako volné pokračování rozhlasového pořadu, ve kterém se herečky potkaly. „Kostru pořadu tvoří povídání o tom, co nás spojuje, co máme společné. Že jsme vystudovaly určitou školu, že jsme  napsaly knihu, že hrajeme dovadlo a tak dále. Ale to je jakoby jen ta kostra, kterou přímo na místě vyplňujeme tím, co nás právě napadne, o čem přemýšlíme. Intuitivně to vede Sandra, která skvěle reaguje na náladu obecenstva a podle toho vlastně volí třeba tempo naší řeči, délku vtipů a další. Je to tom, že my tři si na pódium povídáme, utahujeme si ze sebe, trochu se škádlíme, skvěle se u toho bavíme a přenášíme to na diváky,“ prozradila Jitka Asterová.

Přestože se během téměř dvouhodinového pořadu především hovoří, postaráno je i o hudební stránku. V Hustopečích si Linda Finková vysloužila mohutný aplaus za titulní píseň muzikálu Kleopatra, Teď královnou jsem já. „Zpěv je jakýsi rámec, který tvoří předěl mezi jednotlivými částmi, jinak je to opravdu o mluvení, zábavě. Nejsem ten typ, který musí za každou cenu zpívat,“ usmívala se Finková.

Vzájemná chemie mezi herečkami fungovala v Hustopečích skvěle a diváci se královsky bavili. „Po cestě se mjsme právě poslouchali různé podobné talkshow, ať už ženského nebo mužského osazenstva, a sebekriticky jsme zhodnotily, že prostě nemáme konkurenci. To je taky důvod toho, že ačkoliv hrajeme teprve od podzimu, tak máme za sebou už asi 70 repríz a všude plno, takže jsme asi vyplnily nějakou díru na trhu. A je to skvělé, když děláte něco, co vás baví, u čeho se bavíte, za co jste placení a ještě děláte radost druhým,“ zhodnotila Pogodová. -nov-

odebírejte přes RSS