SK Atletika má za sebou další úspěšnou sezónu

1. 11. 2018 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Sport

Sportovci z SK Atletika mají za sebou další úspěšnou sezónu, která jim přinesla řadu zkušeností a rozšířila sbírku medailí. Výborné výsledky jsou také vizitkou sedmi trenérů, kteří se svým více než 90 svěřencům naplno věnují.


V kategorii družstev si velmi dobře vedla přípravka. Pod vedením trenéra Pláteníka se probojovala do krajského finále, což byla nejvyšší meta v této kategorii, a získala skvělé osmé místo. Úspěchy sbíralo i společné družstvo žactva, ve kterém jsou atleti z Hustopečí, Valtic a Břeclavi. „Letos se víc dařilo děvčatům. Mladší i starší žáci skončili na krajském přeboru vždy na čtvrtém místě, ale dívky postoupily do přeboru Moravy. Starší žákyně byly třetí v kraji a desáté na Moravě. Mladší žákyně se staly mistryněmi jižní Moravy, což byl největší úspěch v družstvech tohoto roku,“ vyjmenoval úspěchy předseda SK Atletika Zbyněk Háder.
V jednotlivcích vede krajské tabulky špičková vrhačka Marta Kurachová. Prvenství získala v kouli, disku i v kladivu. Podařilo se jí startovat na Mistrovství České republiky v hale i venku. „Nakonec umístění bylo horší, než jsme čekali. Pořád je ale 12. místo v republice úžasná záležitost,“ komentoval výkony Kurachové v soutěžích Háder. Výborně si vedl i stýplař Vojtěch Prokeš, které se také probojoval na obě dvě mistrovství. „Z mladšího žactva se v halové sezóně nejvíc dařilo Vendule Zemčíkové. Vedla žebříček ve skoku vysokém. V létě už nemáme takové možnosti trénovat, přesto její výkon stačil na čtvrté místo na Moravě,“ dodal. Karin Krejčiříkové se povedlo stát nejlepší sprinterkou na okrese a patří mezi deset nejlepších na Moravě. „Z mladších žáků se nejvíc dařilo Štěpánu Paulíkovi a Jakubu Jordánovi. Z evropských her přivezli zlatou a stříbrnou medaili. Oba dva čeká velká budoucnost,“ hodnotil Háder.
Příprava na venkovní sezónu je složitější než na halovou, protože přibývá disciplín a některé z nich se v Hustopečích vůbec trénovat nedají. I proto jezdí každý týden atleti trénovat na ovál do Břeclavi. Na halovou atletiku jsou zde naopak skvělé podmínky díky vybavené sportovní hale. „Můžeme se věnovat vrhu koulí, skoku do výšky, sprintu, překážkám apod. Pak máme i odpovídající výsledky,“ vysvětlil Háder.
Halová sezóna právě začíná a její specialitou jsou výškařské mítinky. „Nejdůležitější bude halové Mistrovství Moravy, na které se specializujeme v jednotlivcích i vícebojích. Obrovský úspěch by byl, kdyby se někomu podařilo probojovat na Mistrovství ČR,“ přeje si Háder. I proto atleti nepodceňují přípravu. „V hale trénujeme třikrát týdně, dvakrát týdně chodíme ven. Budeme pilovat výšku a posilovat fyzickou kondici,“ prozradil současný tréninkový plán trenér Lukáš Galbavý.

-ves-

 

odebírejte přes RSS