Školákům skončily prázdniny. Prvňáčci usedli do lavic

1. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 10 fotografí

Nervozita, strach, ale i těšení a velká očekávání – to měly v očích děti, které šly dnes poprvé do školy. Na Základní škole Nádražní je do jejich nové životní etapy vyprovodili kromě rodičů i ředitelka školy Ivana Matějíčková a místostarosta města Bořivoj Švásta.

Po slavnostním zahájení už kroky všech školáků vedly do tříd. Prvňáčci se tak mohli poprvé seznámit s prostředím, ve kterém budou trávit následující měsíce.

V novém školním roce vstoupilo na Nádražku 320 žáků. Vzdělávat se budou v celkem 15 třídách, o prázdninách se v některých vyměnily staré lavice a tabule za nové. Kompletně zrekonstruovaná školní družina bude pracovat ve třech odděleních. Přes prázdniny se na základní škole Nádražní opravovala i fasáda, do začátku školního roku se však vše nestihlo a tak děti ještě vítalo lešení.

Na Komendě se bude učit víc než šest stovek žáků

V podobném duchu se nesl první školní den i na Základní škole Komenského. Zahájení se konalo na školním dvoře, na kterém se doslova tísnila hlava na hlavě.

„Žákům přeji, aby se jim všechno dařilo a rodiče se jen usmívali. My, učitelé, pro to samozřejmě uděláme maximum,“ přivítal děti ředitel školy Miroslav Patloka.

„Rodičům přeji hodně trpělivosti, žákům pěkné známky. Jedno víme jistě, za deset měsíců jsou tady opět prázdniny,“ přidala povzbuzující slova starostka města Hustopeče Hana Potměšilová.

Na základní školu Komenského od září nastoupilo celkem 619 žáků, na prvním stupni pro ně bude otevřeno 15 tříd, na druhém stupni 11 tříd. Učit je bude 39 učitelů.

FOTOGALERIE na www.rajce.net. 

-jal-, Foto: Jana Rozková, Jana Hrádková

odebírejte přes RSS