Skoumalovi představili v knihovně fotografie a malby

3. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí
Téma Kultura

Výstavní prostory městské knihovny v listopadu obsadily dvě odlišná média. Fotografie zde prezentoval žák osmé třídy ZŠ Komenského Richard Skoumal a malířská plátna jeho babička Vratislava Skoumalová. Pro oba to byla první společná výstava v životě.
Skoumal začal fotit před čtyřmi lety. Zlomový moment pro něj nastal, když zahlédl plakát na nábor do Fotokroužku pod Centrem volného času Pavučina, který vede Petr Fridrich. „Tam jsem se naučil všechny možné techniky. Fotíme stále jiná témata a zdokonalujeme se,“ pochvaloval si Skoumal. Mladý fotograf si nejvíc oblíbil reportážní fotografie, v portfoliu má například dostihový závod Velká pardubická i řadu akcí, které pořádá město Hustopeče. Hodně času věnuje i následné postprodukci. „Na výstavě mám fotografie opuštěných budov, zvířat, koní i různých událostí. Jednou bych se chtěl stát profesionálním fotoreportérem,“ prozradil svoje cíle Skoumal.
Jeho babička Vratislava Skoumalová naopak představila menší plátna, která velmi precizně a detailně zobrazují dané téma. Zastoupeny jsou krajiny, portréty, zátiší apod. Skoumalová se vrhla na malování po seznámené s malířkou Janou Rozkovou z Velkých Němčic. „Před 12 lety jsem začala pravidelně jezdit na její kurzy a díky jejímu vedení jsem se dopracovala k tomu, co dnes vytvářím,“ vysvětlila Skoumalová.
Fotografie a malby byly ve vestibulu Městské knihovně Hustopeče ke zhlédnutí do 30. listopadu.

-ves-

odebírejte přes RSS