Skvěle strávený čas s kapelou Perfect Time

12. 6. 2023 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Prostory kinokavárny v páteční podvečer rozezněl něžný jazz. Malá scéna kinokavárny tentokrát v rámci (Ne)malého pátku patřila brněnskému pětičlennému hudebnímu uskupení z Brna, které si říká Perfect Time.


„My se představujeme trochu zvláštně, jako valchofuturistická kapela, protože tak si to lidi i líp zapamatují. Hrajeme jazz, hrajeme swing a trošku se snažíme jít směrem 30. let v Československu, co se týče toho swingu, do toho přidáváme i nějaké zajímavější skladby, které jen tak nějaká kapela nezahraje,“ představuje hudební těleso vokalista a akordeonista Matěj Fouma.

Mezi takové patří například Obelix Samba z pohádky 12 úkolů pro Asterixe nebo Tisíc tváří z pohádky Spejbl versus Dracula. Perfect Time se na hudební scéně pohybuje déle než 10 let a čítá pět členů, kteří ovládají nástroje jako je saxofon, flétna, valcha, akordeon, klarinet nebo klávesy. Právě ty je odlišují od jiných swingových či jazzových kapel. „Rozdíl je rozhodně ten, že my nejdeme v těch klasických kolejích, kdy si lidé představí tu kapelu ze 30. let. Chceme být komorní a zvládat swingové skladby, proto tam máme tu valchu, basu máme nahrazenou tím, že náš klávesista si rozpůlí klaviaturu a hraje basu na klávesy. Rozdíl je také v tom, že my se nesnažíme držet pouze těch 30. let, ale pohybujeme se od 30. let do 50. let,“ detailně rozebírá hudebník Fouma.

Písně, které přenesou posluchače do minulosti, si hustopečští náramně užívali. Dva hudební bloky byly proloženy krátkou přestávkou, kdy se mohlo obecenstvo občerstvit a nabrat síly na další nálož jazzových a swingových pecek proložených vybranými kousky šansonu, které už hustopečskému publiku učarovaly dříve. „V Hustopečích jsme vystupovali už minimálně dvakrát, úspěch tady měla skladba Cecílie, protože zbytek toho rýmu je: ‚co žije na Moravě, tam, co je Dyje‘, na což posluchači reagovali s nadšením, takže ano, máme tady dobrou zkušenost,“ usmívá se Fouma.

Ačkoliv Perfect Time nese světový název a jejich vystoupení také odpovídá kvalitám zahraničních kapel, koncertuje především v naší malebné zemičce. „Vydáváme se na akce pouze po České republice, protože naše skladby jsou zaměřeny pouze na Česko, párkrát jsme byli na Slovensku. Takový ten obecný jazz, co hrajeme, by se dal zahrát v jakékoliv zemi, ale hrajeme hlavně v Česku, nejčastěji v okolí Brna, protože jsme brněnská kapela,“ přibližuje pole působnosti člen kapely Fouma a těší se na další návštěvu našeho města. -slam-

odebírejte přes RSS