Slavnosti mandloní a vína 2023? Budou, a předprodej odstartuje už 1. února

31. 1. 2023 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Březen, k mandloním vlezem! Takhle bychom si v Hustopečích mohli upravit lidovou pranostiku, protože i v letošním roce budou Hustopeče vítat jaro pověstnými Slavnostmi mandloní a vína. Teplé počasí posledních let dává tušit, že i letos se v termínu slavností, tedy o víkendu 24.—26. března 2023, můžeme těšit na nenapodobitelné sněhobílé kvítky a bohatý gastronomický program.

Předprodej vstupenek pro hustopečské odstartuje 1. února - vstupenky za cenu 100 korun bude možné zakoupit do konce února, a to pouze osobně na TIC Hustopeče (v budově kina). Další vlna předprodeje se rozjede 1. března, a to už i on-line za cenu 200 korun. Podrobné informace o vstupném najdete na webu slavností.

A co nás letos vlastně čeká?

Dukelské náměstí bude doslova přeplněné mandlemi ve všech podobách, především pak v té, která potěší chuťové pohárky a zaplní žaludky. Do gastrozóny se v letošním roce přihlásilo 6 restaurací, které slibují prvotřídní gastronomické zážitky - naše hustopečská Formanka, Roburrito Brno, Burger Inn Brno, Spaghetti Parmigiano, Vespalec catering z Moravského Krumlova a brněnská U Dřeváka Beer & Grill. 

Na pódiu se představí kuchaři Michal Barták a Antonín Jurka z kulinářského studia Divoká vařečka, kteří si k sobě pozvou diváky z publika a spolu s nimi připraví několik pokrmů. Zapojit se do programu mohou návštěvníci i při soutěži jedlíků, která každý rok vytvoří na náměstí neskutečně dravou atmosféru. 

Z doprovodného programu nesmíme zapomenout na vystoupení dětí z mateřských škol i Základní umělecké školy a koncerty kapel The People či Bachtale Apsa a Mário Bihári.

Cestou k mandloňovým sadům opět chystají hustopečské spolky svá zastavení, kde kromě soutěžních úkolů nabídnou i různé dobroty k občerstvení.

Pro ty, kteří vystoupají až k rozhledně v mandloňovém sadu, budou připraveny netradiční chuťovky z nakládaných hustopečských mandlí, mandlové paštiky, mandlové delikatesy, mandlovice, mandlová limonáda a spousta dalšího.

Ale nejsou to jen Slavnosti mandloní! Jak bychom v Hustopečích mohli zapomenout na víno? Několik místních vinařů otevře své sklepy už v pátek večer a po celý víkend budou nabízet nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a další programy. Velká návštěvnost se letos očekává ve Víno & Relax zóně na parkovišti u staré pošty, kde kromě degustace vína bude vyhrávat i cimbálová muzika.

Poslední březnový víkend bude zkrátka ve městě živo, proto si obsáhlý program prostudujte na zvláštním webu www.slavnosti-mandloni.cz, a ve facebookové události kde postupně všechny body doplňujeme.


Dvě minuty ze Slavností mandloní a vína 2022

Přijeďte do Hustopečí přivítat jaro a načerpat energii! -nov-

odebírejte přes RSS