V hlavní roli mandle a víno

19. 3. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Mandloně, mandle a pokrmy z nich budou mít hlavní slovo v Hustopečích v sobotu 24. března. Sedmý ročník slavností nabídne také vína místních vinařů, pestrý kulturní program, turistiku i zábavu pro děti.
Hustopeče nesou právem označení Srdce vinic a mandloní. Najdete zde největší mandloňové sady ve střední Evropě i bohatou vinařskou historii, na kterou současní vinaři navazují. Svůj svátek oslaví již posedmé a na návštěvníky letos čeká celá řada novinek. Na náměstí vyroste gastrozóna s pokrmy z mandlí, které naservírují kuchaři čtyř restaurací. Program obohatí tři show známého šéfkuchaře Petra Erina Kováče. A mezi ingrediencemi, které při vaření použije, rozhodně mandle v pevné či tekuté podobě nebudou chybět. Soutěžit budou také jedlíci vybraní z publika. Kdo z nich sní nejrychleji třiceticentimetrový Hustopečský mandlový koláč?
25907
Pódium na náměstí přivítá i kulturní program. Kromě místních dětí zahraje slovenská folková skupina Hrdza a kapela Red Socks Orchestra, která donedávna vystupovala pod názvem Junior Band. Řemeslné, vinné nebo mandlové produkty a pochutiny z nich nakoupíte na jarmarku.
Veselo bude i v ulici Na Hradbách a na nádvoří domu U Synků. Pobavíte se a ochutnáte vína místních vinařů. Hustopečské restaurace budou podávat mandlové pokrmy. Potěšíme i turisty. Tři různě dlouhé trasy, jejichž start je na Dukelském náměstí, vedou do mandloňových sadů. Můžete na nich plnit úkoly, vlastnoručně si opéct špekáček a u sedmnáctimetrové rozhledny ochutnat delikatesy z mandlí či Hustopečskou mandlovci.
O zábavu budou mít postaráno i děti. Na náměstí i cestou do mandloňových sadů se svezou na kolotoči, připraveny budou i střelnice, malování na obličej, jízdy koňským povozem nebo jarní tvoření. Vstupenku, která platí na program na náměstí a nádvoří domu U Synků, koupíte na místě za 100 korun, studenti a senioři zaplatí 50 korun, děti do 15 let půjdou zadarmo. Až do pátku 23. března můžete využít předprodeje v turistickém informačním centru i online. Tady získáte vstupenku za zvýhodněnou cenu 80 korun, pro studenty a seniory se nic nemění.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS