Slavnosti mandloní a vína mají hotový program i soupis dopravních omezení

8. 3. 2022 · 3 minuty čtení · 14 fotografí
Mandloně a víno oslaví svůj březnový svátek po dvouleté vynucené přestávce. Letos poprvé se představí jako třídenní akce a patřit jim bude víkend od 25. do 27. března. Chybět nebudou pokrmy z mandlí v podání mistrů kuchařského řemesla z restaurací Prostě burger, Formanka, U Dřeváka beer and grill, Wine Wellness Hotel Amande, Spaghetti Parmigiano a Vespalec catering, mandlový jarmark, mandlové pivo a likéry. 

Těšíme se i na vycházky se stanovišti Valkýry, Všehoschopných, Hustopečské chasy, rybářů a myslivců, která olemují cestu do mandloňových sadů k sedmnáctimetrové rozhledně. Ta si letos připíše 10. výročí od otevření. Místní vinaři se pochlubí skvělými víny, o dvě kuchařské show se postará známá herečka Markéta Hrubešová a kulturní program ovládnou Fleret se Zuzanou Šulákovou, Cimballica, Primáš i děti z místních školek a škol. 

PODROBNÝ PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE.

Akce bude mít rovněž sociální přesah. Na místě budou zdravotníci z FN Brno, u kterých se můžete zastavit, pokud uvažujete o dárcovství kostní dřeně, a zajímavý doplněk, sluneční brýle s vlastnoručně malovanými obrázky, nabídnou zaměstnanci a klienti klobouckého Betlému. Koupí brýlí podpoříte jejich práci s mentálně postiženými lidmi.

Slavnosti mandloní a vína jsou každoročně vítané i zatracované. Vyhledávají je davy lidí, což kvitují místní vinaři, provozovatelé restaurací a ubytování nebo ti, pro které jsou Slavnosti lákavé svým programem a netradičním „mandlovým“ zaměřením. Tak velká akce je spojená i s určitými omezeními. Zákazy vjezdu platí na náměstí i v přilehlých ulicích a celá doprava v Hustopečích čelí obrovské zátěži. Apelujeme na návštěvníky, aby maximálně využili přímého vlakového spojení z Brna a záchytných parkovišť, na jejichž zřízení ochotně poskytly svoje prostory místní firmy. Kapacita parkování se navýší o více než tisícovku míst. 

Milí spoluobčané, děkujeme Vám za ohleduplnost a pochopení, bez kterých se žádná velká akce u nás ani v jiných městech a vyhledávaných lokalitách neobejde. Jsme Vám vděční, že se snažíte být v Hustopečích dobrými hostiteli, jinde zase budeme dobrými hosty. Na Slavnosti mandloní a vína Vás srdečně zveme a chceme, abyste si je co nejvíce užili. Ať už vyrazíte na náměstí, do sadů nebo na dobré vínko za místními vinaři, přejeme Vám pohodově strávené dny. 

Dopravní omezení v době konání Slavností mandloní a vína

Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích uskuteční 25.—27. března. Hlavním dějištěm budou mandloňové sady, ulice na Hradbách a Dukelské náměstí včetně přilehlých ulic. Právě zde přinesou slavnosti vyloučení provozu a určitá omezení. Od pátku 25. března od 6.00  do soboty 26. března do 20.00 bude uzavřeno velké parkoviště na Dukelském náměstí. 

V den konání akce, 26. 3., je program na náměstí naplánovaný od 9.00 do 17.00 h, kdy bude vstup možný pouze po zakoupení vstupenky. Rovněž zde bude platit zákaz vjezdu automobilů. Obyvatelé Dukelského náměstí, Mrštíkovy, Kosmákovy a Smetanovy ulice budou mít na náměstí vstup volný po předložení občanského průkazu. Pro pracovníky, kteří budou v sobotu v provozovnách na Dukelském náměstí, můžou vedoucí prodejen vyřídit, po předchozí domluvě, volný vstup. Více informací o této variantě získáte u paní Jany Tupé, tupa@hustopece.cz, tel.: 530 351 512, budova kina, 1.patro.

Pro motorová vozidla bude uzavřena:
• Ulice Na Hradbách od pátku 25. 3. 18.00 do soboty 26. 3. 24.00.
• Ulice Nerudova směrem k rybníkům od křižovatky za Pavučinou od soboty 26. 3. 8.00 do neděle 27. 3. 18.00.

Děkujeme za pochopení.

za Marketing a kulturu města Hustopeče
Jana Hrádková


odebírejte přes RSS