Menu Hledat

Slavnosti mandloní a vína nabídnou gurmánské zážitky

26. 3. 2014 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Sobota 29. března 2014 bude v Hustopečích věnována symbolům města – vínu a mandloním. Třetí ročník Slavností mandloní a vína nabídne gurmánské, umělecké i turistické zážitky. Nenechte si den plný dobrého jídla, pití a zábavy ujít, program vypukne od 10.00 hodin na Dukelském náměstí.
Připravené jsou vystoupení hudebních skupin i cimbálovky, dětí z mateřských škol i folklórního kroužku, po celý den bude na Dukelském náměstí také řemeslný jarmark. Pro milovníky turistiky a krásné přírody je zase připravená vycházka Mandloňovou stezkou na rozhlednu, vydat se na ni budou moci zájemci individuálně i s průvodcem. Zvláště pro děti bude také lákavá jízda koňským povozem ke stájím Valkýra, kde si budou moct nakrmit zvířata či zajezdit na koních. V kanceláři Stálé vinařské expozice potom budou pro nejmenší připraveny řemeslné dílničky, vyrábět se bude z mandlí. Muzejní spolek si zase připravil výstavu Jarních dekorací a aranžmá.
Od 12.00 do 19.00 budou také otevřené vinné sklepy a zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla, zvláště mandlových specialit. Na programu je kulinářská show, soutěž o nejlepší mandlový recept nebo O Zlatou mandli.
Vybrané hustopečské restaurace budou také v týdnu od 24.3. do 30.3.2014 nabízet speciální mandlové menu. Přijďte ho ochutnat a ohodnotit.
Příznivci dobrého jídla a pití by Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích neměli rozhodně minout!
–jal-

Soutěžte o Zlatou mandli
Slavnosti mandloní a vína se blíží a s nimi již tradiční a oblíbená soutěž o nejlepší recept na mandlový dezert.
Chcete se soutěže zúčastnit?
Přineste svůj dezert v sobotu 29.3.2014 ve 13.00 hodin do stanu vedle pódia na Dukelském náměstí. Označte jej jmenovkou a názvem.  Odborná porota  soutěžní dezerty ohodnotí a ve 14.00 hodin vyhlásí vítěze soutěže. Vítězný recept bude zveřejněn v Hustopečských listech, vítěz navíc obdrží řád Zlaté mandle a další zajímavé ceny.
odebírejte přes RSS
česky english deutsch