Sedněte na kolo a vyrazte Krajem André na Slunovrat!

15. 6. 2021 · 2 minuty čtení · 16 fotografí · 3 videa

Na Vrbicu pro opicu, do Kobylí k tetičkám, do Arboreta v Němčičkách, na rozhledny, do sklepů i na přehlídky vín. A všude na kole! Expedice krajem André nabídne i letos bohatý program v 9 obcích Hustopečska. Leták Kam zajít ZDE.

Start a cíl ve Vinařské ulici v Hustopečích, kde vás čeká speciální program v podobě oblíbeného Letního Slunovratu s vínem. Nabídne souboj vinařů, hudební program, dobré jídlo a otevřené sklepy. 

Vyrazte v sobotu 26. června na kole, projeďte se mezi vinohrady a zaparkujte na Vinařské v Hustopečích! Těšíme se na vás!


Poslední červnový víkend snoubí lásku k cyklistice a vínu a bude tradičně náležet akcím Slunovrat s vínem, kde místní vinaři pobaví návštěvníky svou rivalitou v soutěži o trofej slunovratu a v otevřených sklepech nabídnou to nejlepší ze svých vín a cykloputování městy a obcemi mikroregionu Hustopečska Expedice Krajem André.

Reportáž HTV z loňského ročníku:


Slunovrat s vínem se uskuteční 25. až 26. června a láká na otevřené sklepy v ulicích Vinařská i Na Hradbách a recesistické souboje vinařů. V pátek otevřené sklepy startují v 18.00 hodin, v sobotu vás pak vinaři ve svých sklepech přivítají od 14.00 hodin a v 16.00 hodin se utkají na náměstíčku Vinařské ulice. Vítězná ulice si odnese kovanou plastiku hroznů, kterou se bude pyšnit po dobu jednoho roku. V podvečerních hodinách ke sklence vína zahraje harmonikář.

Reportáž HTV z loňského ročníku:


Otevřenými sklepy víkendový program v Hustopečích rozhodně nekončí. V sobotu 26. června odstartují z náměstíčka Vinařské ulice milovníci cyklistiky v rámci Expedice Krajem André. Trasa povede přes devět obcí hustopečského regionu a nabídne krajové speciality, zajímavosti jednotlivých vesnic, překrásnou přírodu s výhledy, rovinky, ale i strmější stoupání. Krajem André odstartuje hromadně v sobotu v 9.00 hodin a startovací průkazy budou k dispozici v Hustopečích po celé dopoledne. Navečer se v cílové stanici, kterou je opět náměstíčko na Vinařské, můžete těšit na hudební program.

odebírejte přes RSS