Slunovrat přinese osmnáct nočních otevřených sklepů, magické víno, devatero bylin i rituály

12. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Hustopečský slunovrat nabídne v pátek 23. června osmnáct otevřených sklepů ve dvou hlavních vinařských ulicích. Na Hradbách se svojí produkcí pochlubí dvanáct vinařů a ve Vinařské budou vína ke koštování v šesti sklepích. Ty budou pro návštěvníky otevřeny až do půlnoci.
Letnímu slunovratu je připisována jedna z nejkratších nocí. Ta si již po staletí zachovává nádech magie a kouzel. I v Hustopečích bude k ochutnání tajemné Víno slunovratu či pečivo s devatero bylinami a chybět nebudou zapálené ohně. Vinaři z obou ulic se zapojí do tradičních rituálů a také vzájemně poměří své síly.
Pro děti je zase připravena putovní hra se sladkou odměnou na konci a závod na koloběžkách. Ten, kdo nebude mít vlastní, si koloběžku může i půjčit.
Slunovrat je také svátkem pohostinnosti. U ohňů budou k opečení špekáčky a další občerstvení nabídnou vinaři ve svých sklepích.
Pohodovou atmosféru doplní cimbálová muzika Lašár z Kobylí, která začne vyhrávat ve Vinařské ulici od sedmé hodiny večerní.
Celá akce odstartuje v pět hodin odpoledne. Vstupné je 200 Kč a v ceně je vzorek vína v každém z otevřených sklepů, sklenička, katalog s mapou, špekáček a ochutnávka tajemného Vína slunovratu. Děti mají vstup, hry i odměny zdarma. 
-hrad-

17484
  

odebírejte přes RSS