Slunovrat s vínem vítal v Hustopečích léto

26. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 52 fotografí · 1 video
Téma VínoKultura
První ročník Hustopečského slunovratu s vínem se konal v pátek 23. června a nabídl návštěvníkům 17 otevřených sklepů ve dvou hlavních vinařských ulicích Vinařská a Na Hradbách, které byly otevřeny do nočních hodin.
Přesto, že hlavním tématem bylo víno, na své si přišly i děti. Čekal na ně závod na koloběžkách, putovní hra zaměřená na zajímavosti obou ulic a v cíli medaile, sladká odměna a špekáček.
Letní slunovrat má jednu z nejkratších nocí. Ta si již po staletí zachovává nádech magie a kouzel. V Hustopečích bylo k ochutnání tajemné Víno slunovratu s devatero bylinami. „Cítím tam levanduli, jasmín, skořici a badyán. Je to hodně nasládlé,“ tipoval jeden z návštěvníků.
Vinaři z obou ulic se zapojili do rituálů a během tří soutěží vzájemně poměřili své znalosti, důvtip i fyzickou sílu. Během této recese se vzájemně hašteřili. Jejich prvním úkolem bylo také uhodnout byliny z Vína slunovratu. Po společné poradě přišly oba dva týmy pouze na pět z nich. Druhý úkol ukázal jejich zdatnost při práci s koštýřem, kdy museli během štafety naplnit demižón vodou. Posledním úkolem byla přetahovaná. Vítězi se stali vinaři z ulice Na Hradbách. Odměnou jim byla cenná trofej Hustopečského slunovratu z dílny uměleckého kováře, která v této ulici zůstane až do příštího roku. Po náročném zápolení se mezi vinaři ozývalo: „Máme žízeň!“ Tu uhasili během společného pálení věnců. 


Po soutěži se k hlavnímu slovu dostala vína místních vinařů, která si návštěvníci užívali do pozdních nočních hodin. První ročník Hustopečského slunovratu s vínem jim nabídl příležitost, kromě ochutnání toho nejlepšího a nahlédnutí do sklepů, zažít hustopečskou pohostinnost. 

-ves- 

 

 

odebírejte přes RSS