Sobotní rušno na rybníku: Rybářské závody a vycházka s botanikem

30. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video

V sobotu 27. května bylo u hustopečských rybníků rušno. Krásné počasí k ním vylákalo davy lidí. Někteří se účastnili dětských rybářských závodů, jiní se připojili na vycházku s botanikem.
Moravský rybářský svaz místní organizace Hustopeče pořádal dětské rybářské závody tradičně na konci května na počest dne dětí. „Máme dnes 50 startujících. Akci děláme, protože chceme podpořit mladé rybáře, aby měli vztah k přírodě a k vodě,“ vysvětlil Miroslav Dohnálek, předseda místní organizace Moravského rybářského svazu Hustopeče.
Děti byly na závodech hodnoceny podle různých kategorií, ale žádný soutěžící neodešel s prázdnou. „První cenu získá ten, kdo uloví největší počet kaprů. Druhá cena je udělována za největší ulovenou rybu a třetí cena patří tomu, kdo chytí nejvíc ryb,“ dodal Dohnálek.
Pořadatelé rybářských závodů mysleli i na nesoutěžící. Bylo nachystané občerstvení, tombola, projížďky na koních. Součástí závodů bylo i pasování dětí, které celý rok navštěvovaly rybářský kroužek, na rybáře. „Hospodář pan Přibyl jim předá rybářský lístek a pádlem nebo politím vodou je bude pasovat,“ doplnil Dohnálek.
Na druhé straně rybníka, u ovčína Miroslava Vodáka, měli v sobotu dopoledne sraz zájemci o komentovanou vycházku s botanikem, která vedla přírodní památkou Kamenný vrch u Kurdějova. Jedná se o jednu z botanicky nejzajímavějších lokalit na jižní Moravě. „Toto území má kolem 100 hektarů a trasa prochází přes několik velmi atraktivních míst,“ vysvětlil trasu Petr Slavík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. „Je tady pár kytek, které rostou jen na několika jiných místech. Nejzajímavější jsou pravděpodobně starček zlatý či bezobalka sivá, což je vzácná drobná mrkvička,“ uzavřel Slavík.   

-ves-


odebírejte přes RSS