Sobotu věnujme úklidu a ochraně Země

23. 3. 2021 · 2 minuty čtení · 2 fotografie · 2 videa
V sobotu 27. března 2021 se nám v Hustopečích sejdou hned dvě velice důležité iniciativy, do kterých bychom vás moc rádi zapojili - Ukliďme Česko a Hodina Země. 

Chceme společně uklidit město i okolí a večer na jednu hodinu zhasneme radnici a celé Dukelské náměstí. Přidáte se k nám?

UKLIĎME ČESKO

  • CÍL: úklid města a přilehlého okolí
  • START: jednotlivci a rodiny mezi 10 a 16 hodinou od radnice
  • CO K TOMU: sportovní oblečení, pevné boty, staré pracovní rukavice
  • INFO: www.pavucina.cz

Každým rokem se Pavučina zapojuje do akce Ukliďme Česko a koordinuje úklid v blízkém okolí Hustopečí. Letos termín úklidu padl na 27. března. Vzhledem k opatření, která jsou aktuálně  vydána, tento ročník bude probíhat poněkud jinak. Je nezbytné dodržet neshlukování dobrovolníků, a proto vše proběhne bez kontaktu jednotlivých dobrovolníků či rodinných skupin. Od 10:00 do 16:00 hodin budou v pytlomatu u radnice k dispozici pytle na odpad a jednorázové rukavice. U pytlomatu si dobrovolníci mohou zvolit vytipovanou trasu úklidu a dozví se, jak vynaložit s odpadem. Doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv, pití do batůžku a staré pracovní rukavice, které po úklidu vyhodí. Je na vás, kdy dojdete a jak dlouho budete sbírat. Bohužel letos po sběru neproběhne tradiční táborák, kde se odpočinulo, zhodnotil sběr a opekly špekáčky. I nadále zůstává pomoc přírodě a prostředí, kde žijeme a pro mládež dobrý příklad, že se dá a má smysl pomoci svému okolí.


HODINA ZEMĚ

CÍL: nastavit zrcadlo globálnímu oteplování a potřebě stabilního klimatu
START: 20:30 - 21:30
CO K TOMU: zhasnout doma všechna světla 
INFO: www.hodinazeme.cz

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.

Letošní Hodina Země 2021 se koná i v době přetrvávající pandemie covidu-19, převážně online sobotu 27. března 2021 od 20.30 do 21.30. Klima jsme už změnili, teď se pojďme změnit my. Připojte se. Dejte si klimatický závazek, zhasněte doma, nechte zhasnout veřejné osvětlení ve vaší obci či některé dominanty. Připojte se klidně i symbolicky. I v době celosvětové krize nepřestávejme na klima myslet.


odebírejte přes RSS