Souboj punčů zahájil advent v Hustopečích

1. 12. 2019 · 2 minuty čtení · 16 fotografí · 1 video

Mrazivý vzduch, svítící slunce, rozverná nálada, voňavé punče, dobroty všeho druhu a bohatý doprovodný program, který zakončilo slavnostní rozsvícení hned tří vánočních stromů. Advent v Hustopečích nemohl začít lépe...


Punčování na Dukelském náměstí si nenechalo ujít několik desítek převážně místních návštěvníků, kteří se stali současně svědky i porotci tvrdého boje pěti soutěžních punčových týmů. Ty si veřejnost chtěly získat nejen lahodným punčem, ale i dalšími podpůrnými, často nekalými praktikami! 

Tak třeba Spolek Všehoschopných vytasil tvrdé úplatky ve formě darů, když už před punčováním sázel kolem města stromy, vyráběl kadibudky a dokonce budoucím generacím vysadil přímo na náměstí kousek od svého stánku jedličku, která by v budoucnu měla nahradit mohutný smrk, až se jeho čas naplní. 

To Sedláci z Valkýry zastrašovali konkurenci a předvedli bojový haka tanec, který v přihlížejících vyvolával chuť přidat se.

Šampion několika posledních let Ledové království svou kampaň zacílil na nevinné děti, které se tou dobou vracely z promítání animovaného filmu se stejnou tématikou v místním kině. Proti monstrózní epické výpravě a oblíbeným maskotům byly naprosto bezbranné.

Hustopečská chasa naopak hrála na city dospělých, když vybízela k vlastenectví a apelovala na krojové cítění.

Dokonce i nováček letošního ročníku, dámy z týmu Barevných PUNČošek rozjely nekalou hru a bezostyšně sváděly moderátory. Jejich vysvětlující řeč o tom, že prodejem punče vybírají na charitu místní farnosti měl u diváků ohlas a opravdu se jim podařilo vybrat 11.024 Kč. 

K tvrdým bojům u stánků z pódia vyhrávali děti ze Základní umělecké školy, Hudební školy Yamaha i Folklorního souboru Krajcárek. Hrálo se loutkové divadlo a komu byla zima, mohl si zajít do muzea na vánoční bazar nebo si něco pěkného vyrobit v tvořivých dílničkách pod kostelem, které měly pod palcem členky školské a kulturní komise.

Ke čtvrté hodině, když vyhrávali Poutníci a mezi přítomné přilétli andělé na chůdách, byly sečteny i hlasy punčovým týmům a mohlo se vyhlašovat a dekorovat. Ledové království ani letos nenašlo přemožitele a dál drží titul šampiona. 

Veškeré soupeření však bylo rychle zapomenuto když se pozornost všech přesunula směrem ke statnému vánočnímu stromu. Tomu letos přibyly dva malí společníci, kteří po něm až dorostou patřičných rozměrů převezmou roli dominanty náměstí. Slavnostní chvíle si vyžádal i předskokany v podobě ohňové show Aničky Otáhalové a andělských zpěvů z výšin. 

A ve chvíli, kdy všechny stromky ozářily Dukelské náměstí bylo všem jasné, že advent v Hustopečích opravdu začal... 

-nov-
Foto: V. Nováková, R. Skoumal

odebírejte přes RSS