Současné investice města? Chodníky a komunikace.

4. 11. 2021 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Z města

Opravené a udržované chodníky jsou vizitkou každého města a proto i Hustopeče ty své postupně obnovují. A vznikne i zbrusu nová komunikace.  


Hotovo je od konce srpna v Údolní ulici, kde přibylo přes dvacet parkovacích stání a nové veřejné osvětlení. Začátkem října se práce přesunuly na ulici Alšovu. Za necelých 3,5 milionu korun zde kromě chodníků vznikají i odstavné plochy na parkování a vyvýšená křižovatka. „Protože díky odstavným plochám se ta ulice celá vyklidí, tak je takový předpoklad, že řidiči toho budou chtít využít a šlápnou na plyn. Proto ta zvýšená křižovatka, ta by to tu měla zbrzdit. Jinak chodníky už dlouho volaly po opravě, ale čekalo se na opravy vodovodního řadu,“ vysvětluje situaci v Alšově ulici místostarosta Bořivoj Švásta.

Prvního listopadu se předalo staveniště i na opačném konci města. Za 1,5 milionu korun vyroste zbrusu nový chodník i kolem Centra volného času Pavučina. „Od vchodu Pavučiny kolem stájí nahoru do Nerudovy ulice se začne stavět do čtrnácti dnů, nyní se začne provádět vytyčování sítí. Hotovo by mělo být do konce roku,“ představuje projekt investiční technik Radek Krušina a dodává, že chodník plynule naváže na další investiční projekt v ulicích Brněnská, Šafaříkova a Tyršova.

Právě na Brněnskou ulici se práce přesunou pravděpodobně na jaře a začne se tak s pokračováním bezbariérové trasy. „Bude to další etapa bezberiárových tras, kterou jsme už dlouho připravovali. Ale díky menším úpravám se nám podařilo to, že si sáhneme na téměř stoprocentní dotaci, což je necelé tři miliony korun. Hotovo bude v polovině dalšího roku a podaří se nám tím vlastně zajistit bezpečnou cestu jak do Sportovní haly, tak do Základní praktické školy nebo ke kabinám stadionu,“ vysvětluje místostarosta.

Vyprojektované jsou i chodníky na ulici Bratislavská od vlakového nádraží po areál společnosti Moss Logostic, jejichž výstavbu ale komplikují souhlasy vlastníků všech pozemků. „Doufáme, že se nám to celé podaří vyřešit a připravit do příštího roku, ale záleží to na úspěšnosti těch majetkoprávních jednání. Vlastníků je tam poměrně hodně,“ obává se Krušina.

Největší současnou investicí města je kromě chodníků i výstavba komunikace od nového kruhového objezdu po skladovací haly u Mírové a Žižkovi ulice. Stavba za 11 milionů korun bude hotová do května příštího roku. „Bude to širší místní komunikace, bude mít okolo sedmi metrů, protože se předpokládá, že právě tudy pojedou všechny ty kamiony, které nyní jezdí přes Hybešovu a Žižkovu. Práce už začaly, tak se můžeme těšit, že od prázdnin dalšího roku budeme mít další možnost, jak se dostat z centra na Velké Němčice a Brno,“ těší se Krušina. -nov-

odebírejte přes RSS