Sousedské závody v koňském sedle

24. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 22. září se na ranči Valkýra konal první ročník Sousedských jezdeckých hobby závodů. Příjemné odpoledne plné soutěží si nenechaly ujít desítky dětí a dospělých. „Sportovní stáj Valkýra se domluvila se sousedící stájí Pavučina, Chovatelé z Pavučiny, protože obě máme jezdecké kroužky, kde děti učíme. Ty si teď mohou vyzkoušet poměřit si síly a zjistit, co komu líp jde,“ prozradila základní myšlenku závodů Jana Sigmundová z Valkýry.


Závodit si ale přijeli i jezdci z dalších spřátelených stájí. Své dovednosti předvedlo na několika soutěžích kolem dvaceti závodníků. Nechyběla jízda zručnosti, křížkový parkur či parkur podle výšky. „Začali jsme jízdou zručnosti, určenou pro nejmenší. Pak máme parkury pro malé i větší děti. Zasoutěží si také starší děti, které už se účastní oficiálních závodů,“ představila program dne Sigmundová.
Děti se těšily, že mohou se svým koněm předvést to, co dlouho trénovaly, a pořadatelům se dala z tváří vyčíst spokojenost. „Sešlo se hodně jezdců, jsou tady rodiče od dětí, kteří přišli fandit. Myslím si, že v budoucnu budeme určitě v podobných závodech pokračovat,“ uzavřela Sigmundová.

-ves-

 

odebírejte přes RSS