Sousedský blešák proměnil náměstí v tržiště

12. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 25 fotografí · 1 video
Téma Kultura

 Dukelské náměstí se v sobotu 9. září proměnilo v jedno velké tržiště. Sousedský blešák nabídl dvacet prodejní stánků s bazarovým zbořím a domácími výrobky, živou hudbu a program pro celé rodiny s dětmi. 


 Zatímco v loňském roce byla akce kvůli vytrvalým dešťům odložena, letos se trefila do sluncem zalitého odpoledne a tak všichni návštěvníci nasávali poslední letošní letní paprsky. Celé odpoledne zpestřila svou hudbou kapela Baobab z Brna, která vydržela hrát navzdory úmornému vedru. Kdo si nakoupil vše, co potřeboval, odešel si odpočinout do hravé zóny ve stínu stromů, kde na děti i rodiče čekaly stanoviště hustopečských skautů a nové dřevěné maxi společenské hry, které obohatí i další akce Marketingu a kultury. 

Samy MaKové panenky se postavily za bar a nabízely nejen víno a limonádu, ale i oblíbené minikoblížky. Každý si mohl opéct špekáček nebo si dát něco dobrého v přistaveném foodtrucku. A kdo se cítil býti celou akcí zmožen, mohl si zajít za pracovnicemi Českého červeného kříže, které po celé odpoledne měřily zájemcům krevní tlak i cholesterol. 

Náměstím prošly během odpoledne stovky lidí, kteří se přitom cítili jako na zahradní párty u známých. Sousedské komunitní akce jsou v Hustopečích vítané, proto ještě na Blešáku pozvaly dámy z dobročinného obchůdku Narana na další takovou, která se uskuteční v sobotu 16. září na Mrštíkově ulici. Zažít město jinak vypukne také v 15 hodin odpoledne. -nov-

odebírejte přes RSS