O Hustopečskou pečeť. Bodovaly Patria, Znovín i Réva. Lidí přišlo nejvíc za poslední tři roky

10. 4. 2017 · 1 minuta čtení · 18 fotografí · 1 video
Téma Víno

V sobotu se v hotelu Centro rozdávaly medaile a koštovalo. Téměř tři stovky návštěvníků ochutnaly vína, která bojovala o Hustopečskou pečeť. Tento ročník byl již třináctý. Vzorky hodnotili odborní degustátoři v šesti pětičlenných komisích již 16. března.
Do soutěže bylo přihlášeno 270 vzorků typických pro hustopečský region z produkce posledních čtyř ročníků. "Statut splňovaly z bílých odrůd Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Tramín, z červených potom André, Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal" uvedla pracovnice Stálé vinařské expozice, Petra Otřísalová.
Po dvou zlatých pečetích získala vinařství Réva Rakvice za Tramín červený (do i nad 12 g zbyt. cukru), Znovín Znojmo za Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský a Patria Kobylí za Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Se zlatými medailemi odjížděli z Hustopečí i zástupci z vinařství Pavel Binder, Stanislav Málek, Vít Sedláček, Štěpán Maňák, Pechor či Zborovský. Kompletní výsledky našli zájemci v katalogu
Účastníci výstavy degustovali vína od vinařů z celé České republiky. A vzorky si pochvalovali. Ke koštu jim vyhrávala cimbálová muzika Primáš.
(text a foto Jana Hrádková)odebírejte přes RSS