Společenský dům byl při plesu gymnázia plný hollywoodských hvězd

20. 2. 2023 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Gymnazisté v sobotu večer předvedli, že výborné studijní výsledky nejsou to jediné, v čem vynikají. Umí se pořádně také bavit! Přesvědčili o tom především studenti působící ve školním parlamentu a studenti třetích ročníků vyššího gymnázia, na jejíchž bedrech ležela příprava 57. plesu gymnázia Tomáše Garrigua Masaryka.


Konání plesů v předešlých letech, stejně tak, jako jiné akce podobného rázu, zkomplikovala pandemie. O to byla příprava těžší. “V podstatě jsme stavěli od znova. Musela se shánět tombola, je důležité zařídit fotokoutek, moderátory, sóla, vymyslet předtančení…” jmenuje náležitosti organizace plesu studentka místního gymnázia Magdaléna Kopová. “Taky byla potřeba všechno to secvičit, domluvit se, sejít se, nazdobit sál, celkově toho bylo na zařizování víc, než jsem si původně myslela,” doplňuje ji studentka Julie Stančišová.

Ples odstartoval mírně po osmé hodině večerní proslovem pana ředitele i zástupkyň školního parlamentu, a ta pravá jízda začala společně s předtančením na písně známého muzikálu Pomáda,které předvedli studenti třetích ročníků vyššího gymnázia.

Právě studenti septimy a 3. A měli organizaci plesu nejvíce pod palcem. Ruku k dílu však přidali i ostatní ročníky, například druháci, jejichž úkolem bylo sehnat sponzorské dary do tomboly. “Máme nakonec asi 260 cen, což jsme vůbec nečekali, za prvé ten počet a zadruhé že tolik lidí a firem nějakým darem přispěje,” neskrývá radost studentka Kopová.

Svou roli v organizaci celého plesu sehráli také učitelé a maturanti, kterým patřilo sólo i půlnoční překvapení. Pro některé mohlo být podivuhodné, že na pódiu nestála kapela. Nebylo třeba, o veškerý hudební doprovod se po celý večer staral DJ Mara. “Tímto mu moc děkujeme, protože nám vyšel se vším vstříc, udělal si na nás čas a měl s námi trpělivost,” vyjadřuje vděk Magdaléna Kopová.

Studentský ples se nesl v duchu Hollywoodu, nejvýznamnějšího symbolu zábavního průmyslu. Dresscode však vyžadován nebyl, a tak každý mohl zvolit takový oděv, který mu v souladu s tématem přišel nejvíce příhodný, ať už se jednalo o róbu jako na červený koberec nebo černé džíny a koženou bundu. “Výběr tématu trval dlouho a Hollywood nakonec zvítězil s tím, že by to měl být galavečer a show, a kde jinde zažít větší show než v Hollywoodu!” uzavírá nadšeně student Václav Kvapil. -nov-

odebírejte přes RSS