Společně, přesto každý jinak

5. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Na výstavě Každý jinak v Městském muzeu a galerii Hustopeče se potkalo pět výtvarníků z družebního města Benátky nad Jizerou. Jak napovídá název, každý z nich tvoří jinak, ale jejich tvorba reflektuje místo, ve kterém žijí. „Snažíme se ztvárnit naše město. Pořádáme různé plenéry, kterých se účastní i malíři odjinud. Malujeme zákoutí, která máme rádi,“ řekl umělec Roman Pavlík.
Výtvarníci tvoří každý po svém a zachycují společná i osobní témata různými uměleckými technikami. „Představujeme zde několik žánrů. Jsou tu zátiší, portréty, akty, krajina, abstrakce a keramické objekty. Spektrum výtvarnictví je rozptýlené tak, aby zaujalo návštěvníky,“ dodal Pavlík.


V první místnosti galerie se prezentoval malíř, sochař, bytový architekt a muzikant, Roman Pavlík. Ve druhé a třetí místnosti se prolínaly krajiny Jana Nezdary, umělce, který maluje nejraději olejem, temperou a tuží, a Miroslava Valeckého, který dává přednost pastelu a oleji. „Malba české krajiny je pro mě odpočinutím,“ řekl o své inspiraci Valecký. Poslední místnost obsadila výtvarnice Táňa Nálepková, která se věnuje kolážím a ve své tvorbě se snaží o vtip. Do pětice benáteckých výtvarníků patří také keramička Jana Rejzlová. Její objekty se ukrývají mezi obrazy.

Výstava Každý jinak potrvá do 24. září.

-ves-


odebírejte přes RSS