Sportovci se v halách SPOZAM zahřejí nejen svými výkony

3. 6. 2020 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Časté poruchy v plynové kotelně městské sportovní haly přiměly vedení města ke komplexnímu řešení situace – tím bude nové vytápění haly plynovými zářiči. Kromě kotelny se současně renovuje také hrací plocha, která získá nové herní značení.


V pondělí 18. května se rozběhla plánovaná rekonstrukce plynové kotelny a topení v malé i velké sportovní hale. Na důvod, proč a k jaké variantě rekonstrukce se město rozhodlo, jsme se zeptali ředitele SPOZAM pana Aleše Proschka: „V kotelně byla zastaralá technologie, kterou jsme se rozhodli vyměnit, takže bude kompletní výměna kotelny. Ve velké hale došlo k tomu, že jsme staré radiátory odnesli a nahradili jsme je dvěma podstropními zářiči.“ Malá hala pak obdrží samostatné topení, tím pádem nebude vytápění závislé na velké hale a zvýší se komfort stolních tenistů.

Spolu s vytápěcím systémem se renovuje i hrací plocha ve velké hale, která se sice v loňském roce částečně rekonstruovala, nicméně se práce kvůli špatně zvolenému technologickému postupu, musí zopakovat. „Od 1. června jsme zahájili opravu palubovky ve velké hale s tím, že přijde k vybroušení nalakování a nalajnování tak, aby vyhovovala všem potřebám,“ seznamuje nás s navazujícími pracemi ředitel. Kompletní rekonstrukce je financována z rozpočtu města.

Kdo všechno se může na novou plochu těšit? „Veškeré lajnování bude zachováno, je to hala multifunkční. Máme hřiště na házenou, na volejbal, badminton, košíkovou a nově i prostor pro nácvik hodu koulí,“ popisuje Proschek.   Ředitel věří, že současné uzavření hal SPOZAM do budoucna svým návštěvníkům vynahradí: „Očekáváme od plynového topení nejen zvýšení komfortu, ale také úsporu energií. Měli bychom se pohybovat okolo 40% úspory, co se týče spotřeby plynu.“

Sportovní hala je tedy od poloviny května uzavřena a své návštěvníky znovu přivítá ke konci prázdnin. Kde se do té doby mohou sportuchtiví jedinci realizovat? „Sportovcům jsme zařídili sluníčko, takže můžou sportovat v celém areálu SPOZAM,“ usmívá se Proschek. 

-vyh-
-nov-

odebírejte přes RSS