Sportovci vyběhnou na nový povrch

22. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video

Loupající se lak, vybledlé lajny a oděrky všeho druhu trápí poslední rok sportovce v Městské sportovní hale. Po nezdařené částečné rekonstrukci z loňského roku přechází povrch haly do majetku města a už v červnu se začne s kompletní úpravou celého povrchu.


Poslední takto rozsáhlá rekonstrukce na hale proběhla před patnácti lety, kdy se pokládal kompletně nový povrch. "V roce 2005 se podařilo Tělovýchovné jednotě Hustopeče coby občanskému sdružení získat dotaci na rekonstrukci celé palubovky. Dělaly se brigády, stará plocha se demontovala a z ní potom vzniklo oplocení Spozamu, to jsou ty zelené plaňky okolo. A víme, že každá dotace má nějakou dobu udržitelnosti. U tohoto projektu to bylo deset let, kdy povrch haly musel zůstat v jejich majetku," popsal situaci Bořivoj Švásta.

Tělovýchovná jednota povrch zapravila ještě jednou. V loňském roce jej nechala částečně zbrousit a přelakovat. Na rozsáhlejší opravy nebyly prostředky. "Tato rekonstrukce se nám úplně nezdařila, protože vybraná firma nezvolila vhodný technologický postup a došlo k tomu, že se nám ten lak začal loupat," dodává k současnému stavu vedoucí Sportovních zařízení Města Hustopeče Aleš Proschek.

"Momentálně jednáme s Tělovýchovnou jednotou o převedení povrchu haly zpět Městu Hustopeče, abychom se o něj mohli starat my, stejně jako o zbytek haly. Město totiž nemůže investovat do něčeho, co nemá ve vlastnictví," zdůvodňuje potřebné majetkové převody místostarosta.

Plánované opravy pak budou moci začít v podstatě okamžitě. "Dojde k tomu, že se celý povrch kompletně zbrousí až do základního dřeva, na to přijdou tři vrstvy speciálního laku, hala se přelajnuje a následně ještě jednou zafixuje vrchním lakem," popisuje Proschek a dodává, že výměna podkladového dřeva není nutná.   

Po reklamaci částečné úpravy z loňského roku se navíc městu podařilo s vybranou firmou vyjednat snížení nákladů. "Cena celé rekonstrukce je 800 tisíc s tím, že firma se bude podílet padesáti procenty, takže Město Hustopeče investuje 400 tisíc korun,"  

Na jeden měsíc se tak hala už v červnu všem sportovcům uzavře a do nového by se měli vrátit hned v červenci. "Hala je v současné době plně vytížená, trénuje tu 11 oddílů Tělovýchovné jednoty, která ji má v dlouhodobém pronájmu, chodí sem děti ze základních škol a víkendy patří místním klubům i turnajům až na úrovni kraje," vypočítává Proschek.

A v plánu jsou i další opravy. "Připravujeme rekonstrukci vytápění obou hal i zázemí. Určitě je neustále na čem pracovat," uzavírá Proschek. -nov-

odebírejte přes RSS