Sportovci z Hustopečí bodovali v Břeclavi

19. 2. 2018 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport

Slavnostní galavečer s vyhlašováním nejlepších sportovců okresu Břeclav za rok 2017 se v pátek 16. února konal na zámku v Lednici. Hustopeče měly několik horkých želízek v ohni a domů přiváží úctyhodná umístění a několik předních příček.

Svět šílí z Ester Ledecké, my máme své vlastní hrdiny:

V kategorii Sportovec roku se na druhém místě umístil Radek Kozák za sportovní střelbu, který začátkem roku přebíral i cenu Sportovce roku města Hustopeče. Radek Kozák je na 18. místě v evropském žebříčku a vloni se na Mistrovství Evropy umístil v soutěži týmů na třetím místě. Střelbě se věnuje naplno poslední čtyři roky. Hned za ním na třetím místě se ve stejné kategorii umístil další hustopečák Vojtěch Schubert z oddílu L. F. Club Karate,  který je mistrem České republiky a bronzovým medailistou z Mistrovství světa v karate Goju ryu.

Zajímavé bylo i umístění dvou hustopečských talentů, kteří jsou teprve na začátku sportovní kariéry. V kategorii Sportovní talent se na pátém místě umístila Vendula Zemčíková z oddílu SK Atletika Hustopeče, která si v letošním roce na Hustopečském skákání vylepšila svůj osobní rekord ve skoku vysokém, když pokořila laťku ve výšce 155 cm. Potěšil i Matěj Hycl z SK Atletika Hustopeče, který skončil na sedmém místě.

V kategorii mládežnických týmů udělali radost tanečníci z TS Danceversity Hustopeče, kteří právem obsadili krásné třetí místo. Mají za sebou vítězství v mnoha soutěžích i účast na mezinárodních projektech. 

Zbytek večera už byl v režii házenkářů z Legaty Hustopeče. Ti nejprve brali první místo v kategorii seniorských kolektivů a jejich trenér Petr Semerád zabodoval i v kategorii Trenér roku, když obsadil skvělé druhé místo. Házená Legata Hustopeče tak úročí svůj postup ze druhé do první ligy, kde se drží na prvních příčkách v tabulce.

Za zmínku určitě stojí i ocenění motokrosového závodníka Petra Kuchaře, který spolu s veslisty Oldřichem Krutákem a Zdeňkem Kubou a motocyklistou Kamilem Hrušeckým vstoupil do Síně slávy. 

Všem sportovcům gratulujeme ke skvělým výsledkům, děkujeme za reprezentaci našeho města a přejeme spoustu dalších pokořených rekordů. -nov-

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

25143

odebírejte přes RSS