Sportovní hala hýřila minivolejbalovými barvami

13. 12. 2022 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Hustopečská sportovní hala přečkala další ze zatěžkávacích zkoušek. Hostila turnaj v barevném minivolejbale, na který se sjelo 226 dětí z celého Jihomoravského kraje. 


Hustopečský turnaj je jeden z pěti po celém Jihomoravském kraji, ale o výsledky či umístění zas až tak nejde. „Cílem je především vrátit děti zpátky do hal, protože ty covidové roky se podepsaly snad na všech sportech. Ale dnes vidíme, že zájem dětí tu je, protože podobné účasti jsme mívali i před Covidem,“ těšil se trenér Petr Groh.

Do Hustopečí se sjelo na 18 družstev, které bylo třeba zorganizovat tak, aby nedocházelo k prodlevám. „Museli jsme děti rozdělit do několik menších týmů a každý z nich si zahrají asi 6 zápasů během celého dne. Hrajeme na čas, jedno kolo trvá osm minut, následují dvě minuty pauzy a jede se znovu. Jedeme ve vysokém tempu, aby si děti udržely pozornost, aby je to bavilo,“ vysvětluje Groh. 

Hustopečský oddíl zastupovala kvůli nemocem pouhá dvanáctka hráčů. Celkově je ale oddíl mnohem početnější a u dětí si získává čím dál větší oblibu. „Rozrůstá se nám nejen trenérská základna, ve které aktuálně máme osm trenérů, ale přibývají nám i děti. Daří se nám oslovovat základní školy, jsme s dětmi v kontaktu od prvních tříd a dneska jsme na počtu asi 80 dětí, které v Hustopečích hrají volejbal,“ pyšní se Groh. -nov-

odebírejte přes RSS