Sportovní hala v obležení jogínek při Jógobraní

27. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 23. dubna sportovní hala patřila józe. Bouřlivé zápasy místních sportovních klubů a hlasité fandění vystřídaly pomalé a vědomé pohyby jogínek, energická hudba nebo úplné ticho. To a mnohem víc byl 2. ročník Jógobraní, na který bylo třeba počkat si dva roky.


První ročník se konal v roce 2020, plánovaný opakující se cyklus v minulém roce však narušila pandemie. O to hmatatelnější byla přítomná pozitivní energie v hale a radost z dalšího ročníku se podepsala také na počtu účastníků. „Do účasti pochopitelně covid neustále zasahuje, někteří účastníci se přihlásili až na poslední chvíli, ale podařilo se nám naplnit kapacitu sto lidí, což je na akci tohoto typu perfektní,“ pochvaluje si organizátorka akce Aneta Pavliňáková.Koncept celé akce byl zachován. 

Připraveno bylo celkem devět lekcí, přičemž souběžně vždy probíhala jedna v malém a druhé ve velkém sálu. „To, co je letos nové, je tombola, z níž poputuje výtěžek na výsadbu nových stromů, takže si účastníci mohou kromě spousty zkušeností, zážitků a inspirace odnést také něco na potěšení,“ představuje novinku na akci Pavliňáková. Samozřejmostí byl také relaxační koutek nebo minitrh s jógovými pomůckami, oblečením, vůněmi či spirituálním zbožím.

Vstupenka jógové nadšence neopravňovala pouze ke vstupu na lekce. Nabídla mnohem víc. „Jogíni dostanou uvítací dárkovou taštičku od našeho sponzora plnou nádherných dárků, po celý den tady máme připravený čaj i ovoce, účastníci se mohou také nechat pomalovat henou,“ jmenuje.

V době polední pauzy se účastníci mohli posilnit výborným veganským obědem od profesionální brněnské šéfkuchařky Světlany Synákové. Stačil jeden pohled a bylo jasné, že si Jógobraní získalo především ženské osazenstvo. Našla se však ale i jedna výjimka v podobě mužského účastníka. „Je tady jeden jediný muž, který tak krásně ladí tu naši ženskou energii. Budeme samozřejmě rádi, když těch mužů do budoucna přibude, ale i ten jeden muž je tady takový světlý bod, který nás povzbuzuje dál,“ směje se pořadatelka Pavliňáková. -nov-

odebírejte přes RSS