Sportovní kluby začaly s nábory dětí

12. 9. 2023 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Sport
Stolní tenis, volejbal, badminton, házená, plavání, atletika, jezdectví, karate, fotbal, futsal. Hustopeče se mohou pyšnit nadstandardní nabídkou sportovních klubů, které každoročně se začátkem školního roku verbuji děti do svých týmů. A že je o sport mezi dětmi enormní zájem dokázaly nábory pořádané v uplynulých dnech. 


Asi největší poptávka byla po atletice. „Odhaduji, že se k nám přišlo nahlásit okolo 150 dětí, ale uzavřené to ještě nemáme. Trénujeme všechny atletické disciplíny od běhů a skoků do dálky i výšky po hody oštěpem či diskem. Bereme děti od první třídy po středoškoláky a máme asi devět skupin,“ představil nabídku trenér Zbyněk Háder. 

Ve stejný den lákali do svých řad i fotbalisté, kteří už nyní trénují téměř dvě stovky dětí v sedmi dětských a mládežnických kategoriích. Zaměřili se proto na děti předškolního věku. „U těch nejmenších dětí jde opravdu spíš o tělesnou přípravu. Rodiče si myslí, že nám dají tříleťáka a hned ho postavíme do hry, což nejde. Musíme toho človíčka rozhýbat, zapojit i jeho hlavu, potom se teprve může začít opravdu hrát,“ vysvětluje filosofii klubu trenér Jaroslav Minařík.

Podobné náborové akce si organizují i další sportovní kluby. My jsme se zašli podívat na karate, konkrétně na klub, který se schází v tělocvičně ZŠ Komenského. „Poskytujeme několik druhů cvičení, mezi tři nejdůležitější je to klasické karate, krav maga a cvičení sebeobrany speciálně pro ženy a dívky. U nás to není o nějakých sportovních výsledcích, z toho důvodu nejezdíme ani na žádné turnaje či závody. Scházíme se proto, že nás to baví, proto tu máme dokonce i několik sourozenců či dokonce dětí i s rodiči a cvičíme dohromady,“ představil trenér Antonín Grůza.

Trenéři všech sportovních klubů a týmů se shodují na tom, že je v podstatě jedno, který sport si dítě zvolí, ale aktivní pohyb určitě potřebují. Proto apelují na rodiče, aby sledovali nabídku sportovních kroužků a zkoušeli, co bude dětem vyhovovat. -nov-

 

odebírejte přes RSS