Sportovní veteráni opět navštívili Hustopeče

16. 3. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video
Téma Sport

Neformální setkání veteránů ledního hokeje i dalších sportů se konalo ve čtvrtek 15. března opět po roce v hustopečském vinařství. Tato událost se vždy nese v příjemném duchu a debaty se vedou nejen o společných sportovních zážitcích. „Myslím si, že setkání nám zpestřují život. Probíráme věci, které nás zajímaly celý život, hlavně lední hokej,“ řekl František Pospíšil, bývalý kapitán.


Na pořadu dne byly i Zimní olympijské hry, které mají všichni v čerstvé paměti. Jedním z účastníků setkání byl i masér Pavel Křížek. Ten se staral o české vrcholové sportovce na osmi olympiádách. „U národního mužstva jsem začínal v roce 1973 a to byla zlaté éra – Hlinka, Bubla, Holíkové apod. První olympiádu jsem zažil v roce 1976 v Innsbrucku. Tehdy se celé mužstvo potýkalo s chřipkou, a přesto jsme skončili jako druzí. Největší zážitek bylo ovšem Nagano. Na přivítání a ovace po příletu nikdy nezapomenu,“ vzpomínal Křížek.
Pravidelným hostem setkání je bývalý starosta Jiří Teplý a veterány přišla pozdravit i starostka Hana Potměšilová. „Pravidelně se za nimi na chvíli zastavím a poslechnu si nějaký zajímavý příběh ze sportovního života. Je to vždy dramatické a zároveň veselé,“ uvedla Potměšilová. Veteráni si velmi pochvalovali místní víno a příští rok se do Hustopečí opět těší.

-ves-

 

odebírejte přes RSS