Sportuchtivé děti posílí atletický oddíl

16. 9. 2020 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport
V úterý 15. září bylo za místní Komendou rušno. Skákalo se, běhalo, vrhalo. Sešli se zde totiž rodiče a hlavně děti, které chtějí rozšířit řady hustopečských atletů. S naší kamerou jsme se byli podívat na to, jak velký je zájem.


Atletika je základní sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka – tedy běh, chůzi, skoky, vrhy a hody – samozřejmě ne ty krojované. Kolébkou atletiky bylo antické Řecko, o tu hustopečskou se stará místní TJ Agrotec Hustopeče, který využil začátku školního roku a oslovil rodiče i děti, aby doplnili jejich stavy. „Probíhá nám zde nábor do atletického oddílu TJ Agrotec Hustopeče, děti od ročníku 2015 až po ty nejstarší, tedy ročník 2002. Nejvíce je tady těch malých přípravek a minipřipravek,“ říká Michaela Houdková, která měla celý nábor malých sportovců na starosti a potěšila ji vysoká návštěvnost. „Máme velký zájem, což nás velmi potěšilo, ještě více nás těší, že pokračují i děti, co chodili do oddílu dříve. Máme zájem i nových dětí, takže máme radost.“

Na náboru, který probíhal na venkovním hřišti Základní školy Komenského, si děti mohly vyzkoušet, co je bude na tréninzích čekat. „Zkouší si zde skok z místa na skokanské podložce, hod pěnovým oštěpem, běh přes překážky nebo startovní bloky,“ dodává Houdková, která sama bude mít mladé sportovce na starosti. V rámci tréninků pak ty nejmenší čeká všeobecná příprava, včetně gymnastiky, míčových her a základů atletiky.

Neměli jste na nábor čas či jste na to zapomněli? Nemusíte zoufat, dveře do světa sportu jsou vám i tak otevřeny. „Zájemci se mohou podívat na webové či facebookové stránky, kde najdou kontakty. Mohou napsat mně nebo kterémukoliv z trenérů a mohou přijít. Bereme úplně všechny. V podstatě jediné, které jsme zkoušeli, byly dvě děti z ročníku 2016, které nebereme, protože jsou maličcí, ale jeden chlapeček byl opravdu šikovný, toho jsme výjimečně přijali. Jinak bereme všechny děti od roku 2015 výše,“ zve Houdková.

-vyh-

 

 

odebírejte přes RSS