Stadion i koupaliště se připravují na léto

21. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Sport

Letní měsíce se kvapem blíží a pro areál letního koupaliště to znamená začít se všemi nutnými přípravami na plaveckou sezonu. Počasí však údržbám bazénu příliš nepřeje, proto se Sportovní zařízení města Hustopeče zaměřují na sportovní stadion. 


„Bude to hektické s přípravami, protože počasí nás zatím ven moc nepouští, ale využili jsme toho a zaměřili jsme se na úpravu vjezdu na sportovní stadion,“ ukazuje ředitel Spozamu Aleš Proschek první vydlážděný kus u tribuny.

Investice města v hodnotě necelého milionu korun spočívá ve vydláždění několika sektorů v rámci stadionu tak, aby se nezanášel atletický ovál blátem. Pracuje se i na dalším zvelebování areálu. „Podařilo se nám usadit dvě nové nádrže, které nám pomohou se zavlažováním hřiště. Malujeme i kabiny, abychom byli připraveni na fotbalovou sezonu,“ doplňuje Proschek.

S teplými dny se totiž na stadion vrací sportovní kluby a správce areálu doufá, že cestu si sem najdou i zájemci z řad široké veřejnosti. „Říkám tomu, že máme otevřeno "furtopen", takže kdykoliv si sem může zajít kdokoliv zaběhat, je to tu otevřené. Smoazřejmě v době, kdy tu probíhají atletické či fotbalové tréninky, tak je potřeba se domluvit s těmi kluby, ale ani oni nemívají problém, když tu i během jejich tréninků někdo je,“ vysvětluje Proschek. 

 Až počasí dovolí, vrhnou se správci i na areál koupaliště. „V současnosti probíhají takové ty zahradnické práce a čekáme na vyšší teploty, abychom mohli začít s mytím bazénových van, obnovou nátěrů a dalším, abychom mohli začátkem června otevřít,“ odpočítává dny do otevření Proschek.

Po dvou covidových letech plných omezení se správci koupaliště těší na plnou návštěvnost a vstup bez jakéhokoliv omezení. Kvůli zvyšujícím se cenám energií však budou muset návštěvníci počítat s vyšším vstupným. „Nevyhnulo se nám to, co se nevyhne nikomu, což je navýšení cen. U nás řádově o dvacet procent. To je negativní zpráva, nicméně věřím, že si koupaliště své návštěvníky najde. Jsme optimisté, protože dlouhodobé výhledy počasí slibují teplé léto, proto doufám, že prázdniny budeme moci konečně i u nás na koupališti prožít naplno, bez omezení, v příjemném prostředí a bez starostí,“ těší se Proschek. -nov-

odebírejte přes RSS