Starověký Egypt v knihovně: Daniela Mičanová četla z nové knihy

16. 9. 2013 · 2 minuty čtení · 5 fotografí
Při balzamování se ztratilo srdce staroegyptského vládce Ramese Velikého. Od této události se odvíjí román s názvem Ve službách třináctého prince. Jeho autorkou je hustopečská spisovatelka Daniela Mičanová, která knihu 12. září představila autorským čtením v městské knihovně.
„Dočetla jsem se, že když král Rames Veliký zemřel, ztratilo se při balzamování jeho srdce. Začala mně pracovat fantazie, začala jsem přemýšlet, co by se s tím srdcem mohlo stát a tak vstoupil na scénu můj hrdina,“ popsala vznik knihy Mičanová.
[caption id="attachment_5641" align="alignnone" width="700"] Hustopečská spisovatelka Daniela Mičanová čte ze své nové knihy.[/caption]
 Románem Ve službách třináctého prince si autorka splnila sen. Starověký Egypt je totiž její srdcovou záležitostí. Toho si ovšem na autorském čtení nešlo nepovšimnout. K ději románu ladilo i občerstvení – perníčky se staroegyptskou tematikou vlastnoručně upečené Danielou Mičanovou. „Egypt je mi nejbližší. Je pro mě velkou inspirací,“ přiznala autorka.

Hustopečská spisovatelka však nezůstává jen u historie. Mnohé čtenáře si získala upírskou trilogií Alexander, Orlando a Lucius a v její bibliografii lze nalézt i milostný příběh ze současnosti. A právě teď čeká na vydání další žánrová novinka. Na autorském čtení z ní už zazněla malá ochutnávka.
„Vydala jsem se zase trošku jiným směrem. Napsala jsem kuchařku, ale ne tak úplně typickou. Bude to kuchařka pro náruživého čtenáře. Bude v ní 30 povídek a ke každé z nich přirazený recept na jídlo, které v té povídce hraje nějakou roli,“ přiblížila hustopečská rodačka.

Čtenáři se tak mají na co těšit. I když Daniela Mičanová píše pouze ve svém volném čase, je plodnou autorkou. Touha psát je totiž podle ní neovladatelná.
„Mám to od narození. Hned jak jsem se naučila psát, tak mě začaly napadat příběhy a pak už se nedalo ničemu zabránit. Přijde jeden příběh a po něm druhý a je to neovladatelné,“ smála se Mičanová.
Více uvidíte v Hustopečském magazínu č. 227, vychází v pátek 20.9.2013.
(Text a foto: Jana Langová)


 
odebírejte přes RSS