Stavba nové budovy Pavučiny zatím kvůli zimě stojí

22. 3. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

V září se Centrum volného času Pavučina rozloučilo se starou budovou. Místa se ujala stavební firma a pod jejíma rukama roste nová, dvoupatrová budova, která je vyprojektovaná tak, aby vyhověla všem požadavkům na zájmové vzdělávání dětí. Práce nyní komplikuje nepříznivé počasí. „Zima nás tvrdě zaskočila. Bourání staré budovy proběhlo podle plánu, pak nás překvapila spodní voda, které je tady hodně,“ uvedl místostarosta Bořivoj Švásta.


Kvůli spodní vodě musela firma na zpevnění podloží zvolit technologii zavibrování pilířů a nyní už jsou položeny dvě základové desky. „Jedna deska nám stále chybí. Jakmile počasí dovolí, tak se zabetonuje a rozjedeme zdění naplno. Budovu máme rozdělenou na tři dilatace, jedna z nich už se zdí,“ řekl stavbyvedoucí Libor Man.
Náplně centra volného času se fungování mimo vlastní budovu dotklo minimálně. „Většinu aktivit a zájmových kroužků máme v M-klubu nebo v knihovně. Ale už se těšíme na nové prostory, protože budou kvalitní a budou postaveny tak, aby plně vyhovovaly našim potřebám,“ vysvětlil ředitel CVČ Pavučina Petr Fridrich. Vedle nové budovy se úprav dočká i zahrada. Město požádalo o dotaci na úpravy a vybavení venkovního areálu. „Máme vypracovanou zahradně architektonickou studii, měla by tady být tzv. stezka bosou nohou, motýlí louka, vysazeny nové stromy a další věci přizpůsobené objektu. Chceme, aby tady vzniklo příjemné místo pro rodiny s dětmi,“ dodal Fridrich.
Zahrada bude upravena, i pokud žádost o dotaci nebude úspěšná. Na jejím zvelebování se bude podílet město nebo děti v rámci přírodopisných kroužků.

-ves-

odebírejte přes RSS