Stavba nového Centra volného času je na spadnutí

1. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Zbrusu novou budovu bude mít hustopečské Centrum volného času Pavučina. Tato dlouhodobě plánovaná investice města by měla odstartovat již za necelé dva měsíce.
„Roční práce na projektování, stavební povolování a celé řízení jsou u konce. Je už i vysoutěžená dodavatelská firma,“ uvedl místostarosta města Bořivoj Švásta. 
Tuto dvoupodlažní budovu využijí děti a účastníci zájmových či výukových programů. Prostor bude i pro ubytování táborníků či vícedenních návštěvníků kurzů.
Celkové náklady snížila soutěž dodavatele o téměř dvacet procent a vyjde na necelých 27 milionů korun. Vedení města počítá s čerpáním úvěru, které definitivně potvrdí zářiové zastupitelstvo, i s žádostí o dotaci. „Budeme se snažit získat dotační peníze. Nyní se nabízí výzva, která se týká polyfunkčního komunitního domu,“ uvedl Švásta.
Ani v době výstavby nebude nabídka zájmových kroužků omezena. „Víceméně všechny kroužky už máme zajištěné. Třetina kroužků, která je běžně na Pavučině, bude v knihovně, další v M-klubu nebo ve společenském domě,“ uvedl ředitel CVČ Petr Fridrich.
-hrad-


odebírejte přes RSS