Stehlíková brala bronz na Mistrovství Moravy a Slezska

7. 10. 2016 · 2 minuty čtení · 3 fotografie

První ze tří šampionátů Moravy a Slezska, na kterém se představili na podzim hustopečští atleti, nám přinesl vytoužený medailový úspěch. Ve skoku vysokém mladších žákyň vybojovala bronz Adéla Stehlíková. Navíc jsme zaznamenali několik umístění v první desítce.

Adéla Stehlíková má letos velmi dobrou sezónu. Ve skoku vysokém vybojovala titul okresní i krajské přebornice venku i v hale, bronzová byla na halovém mistrovství Moravy a na Evropském poháru skončila na výborném 9. místě. Nyní sezónu završila ziskem cenné bronzové medaile na venkovním Mistrovství Moravy a Slezska. Aby tuto medaili získala, musela vylepšit o dva centimetry svůj osobní rekord na 146 cm.

Ve stejném závodě si výborně vedla i Romana Maděřičová, která vyrovnala své maximum 140 cm a skončila na 5. místě. Stejná příčka patří i štafetě na 4x60m (Hercogová, Maděřičová, Galburová, Špačková), děvčata zaběhla čas 33,73 s. a jen několik desetin je dělilo od medaile.

Do první desítky se dvakrát vešel i Vojtěch Prokeš. Ve výšce si utvořil nový osobní rekord 150 cm a skončil na 6. místě a v běhu na 800 m byl celkově devátý.

„Štafeta děvčat pro nás byla prioritou tohoto šampionátu. U některých jsme tomu obětovali i individuální úspěchy,“ prozradil trenér žactva Zbyněk Háder. „Složili jsme novou sestavu a pilovali předávky s cílem umístit se v nejlepší osmičce. Děvčata zaběhla opravdu skvěle. Vyhrála svůj rozběh a celkově to bylo ještě o něco lepší, než jsme doufali,“ spokojeně konstatoval Háder.

Šampionátu se zúčastnilo celkem sedm hustopečských závodníků a všichni nakonec zaznamenali alespoň jedno individuální umístění do první dvacítky. Kromě výše jmenovaných to byla Kristina Špačková (800m, 60m, dálka), Agáta Šamalíková (koule), Magda Hercogová (60 m), Martina Galburová (60 m př. a 300 m) a Adéla Stehlíková (míček).

Další ze šampionátu Moravy a Slezska, na kterém se představí naši závodníci, bude závod družstev (mladší žákyně) ve Znojmě a o týden později se naši závodníci představí i na šampionátu ve vícebojích (mladší žactvo a starší žákyně).

-had-, Foto: archiv klubu

odebírejte přes RSS