Štěpánští koledníci překvapili hustopečské

13. 12. 2022 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

26. prosince roku 2002, na svátek sv. Štěpána, vyšla do ulic nedalekých Prušánek parta muzikantů, která podle starobylých tradic obcházela sousedy a prozpěvovala koledy. Tím dnem se začala psát nová historie Štěpánských koledníků, tedy hudebního tělesa, které se vždy o Vánocích schází a koncertuje ve vybraných obcích. Letos zavítali i do Hustopečí, aby ozdobili třetí adventní neděli.


Původní sestava šesti koledníků se lehce obměnila a hlavně rozrostla na 22 členů. „Společné zpívání nás bavilo a baví, proto vždycky přes rok si píšeme písničky a vymýšlíme aranže, a pak koncem října začínáme společně zkoušet, vybírat města. Za těch dvacet let se toho změnilo opravdu hodně, ale pořád se prezentujeme jako parta kamarádů, kteří si spolu rozumí lidsky i muzikantsky, a to se díky Bohu nemění,“ usmíval se kapelník Martin Novák před začátkem koncertu.

V letošním roce si hudebníci získali své místo i v rámci adventních koncertů České televize. V neděli 18. prosince v 17:30 zazpívají na stanici ČT 1 živě ze strahovské kláštera. -nov-

odebírejte přes RSS