Stolní tenisté Agrotecu zahajují novou sezonu

22. 9. 2016 · 2 minuty čtení

Prázdniny skončily a nová stolnětenisová sezona klepe na dveře. Již na konci září se opětovně rozbíhá kolotoč mistrovských utkání v dlouhodobých soutěžích stolního tenisu. A oddíl stolního tenisu AGROTECU Hustopeče bude opět bojovat na více frontách.

„A“ družstvo bude startovat ve druhé lize. Složení družstva se oproti loňsku nezměnilo, a tak budeme patřit k největším favoritům soutěže. Vloni jsme skončili na druhém místě a těsně nám unikl postup do první ligy. Naskytla se sice možnost odkoupit licenci pro první ligu, ale to jsme rozhodně odmítli. Postup si chceme vybojovat sportovní cestou. Zda se to podaří, uvidíme v průběhu sezony, ale pokud kádr družstva ve složení Hoferik, Hort, Mesaroš, Dvořáček, Janoušek a Růžička nebude čelit nějakým zdravotním výpadkům, mělo by se to podařit. Navíc uvažujeme, že v průběhu druhé poloviny sezony, pokud budeme mít naději na postup, posílíme o našeho odchovance Antonína Schwarzera. A s ním v družstvu by už postup neměl uniknout. Ale to moc předbíháme.

Ostatní naše družstva budou hrát krajské a okresní soutěže. Novinkou pro nadcházející sezonu je účast našeho oddílu v soutěži Český pohár, bude to naše premiérová účast v soutěži a uvidíme, kam až se dostaneme.

V soutěžích dorostenců bude zaměřena pozornost na Filipa Růžičku, který je aktuálně na 12. místě republikového žebříčku. Nicméně udržet toto vynikající postavení nebude vůbec jednoduché.

Nejenom mistrovské soutěže jsou náplní činnosti oddílu stolního tenisu, v listopadu budeme opět pořadatelem celostátního bodovacího turnaje v kategorii staršího žactva a dorostu. Je to turnaj nejvyšší kategorie A* a účastní se ho pravidelně přes 300 hráčů a hráček z celé republiky. Rovněž tak budeme pořadatelem okresních turnajů mládeže. Sezona tak začíná a my všichni v oddíle se již těšíme.

Jan Matlach, předseda oddílu hustopečského stolního tenisu


Termíny říjnových domácích utkání

II. Liga

  • So 15.10.        15.00   TJ Agrotec Hustopeče – TJ Nový Jičín
  • Ne 16.10.        10.00   TJ Agrotec Hustopeče – KST Jeseník

Krajská soutěž I. třídy

  • So 29.10.        17.30   TJ Agrotec Hustopeče – Blansko C

Okresní přebor I. třídy

  • Pá 7.10.           18.00   TJ Agrotec Hustopeče – Kobylí B
  • Pá 28.10.         18.00   TJ Agrotec Hustopeče – Troskotovice

odebírejte přes RSS