Stolní tenisté plánují obnovu dorostu

19. 11. 2018 · 2 minuty čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Sport

Třetí listopadový víkend v Hustopečích nepatřil jen pečeným husám a svatomartinskému vínu, ale také sportu. Městskou sportovní halu zaplnil celostátní bodovacím turnaj dorostu a mládeže ve stolním tenise. 


Máme to rozdělené na dva dny; v sobotu hrají dorostenci a dorostenky, kterých je tu 189 a neděle bude patřit kategorii staršího žactva, to znamená do 15 let, popisuje nabitý víkendový program předseda TJ Agrotec Hustopeče Jan Matlach.

Přestože hala byla zaplněná k prasknutí, na tomto turnaji nejvyšší kategorie A+, kterých se po republice koná ročně pouze 6, chybělo zastoupení hustopečských hráčů. Toto je opravdu ten nejlepší turnaj, kam se probojují jenom ti nejúspěšnější hráči a žádnému z našich zástupců se bohužel v tabulkách nevede natolik dobře, aby se sem dostal, neskrývá zklamání Matlach.

Jedním z důvodů byl i problém s obsazením postu trenéra dětí a mládeže, který už se ale podařilo vyřešit a od nového roku tak tým plánuje ve spolupráci se ZŠ Nádražní velkou nabírací akci. Jmenuje se Všichni za stůl, pořádá ji Česká asociace stolního tenisu a je určena pro děti 1. - 3. tříd. Chceme dětem ukázat, že stolní tenis je velice atraktivní sport a že je bude bavit. Přesný termín zatím nemáme, ale určitě to bude během měsíce prosince,“ těší se Matlach.

Hustopeče hostí díky skvělým podmínkám turnaje nejvyšších tříd už více než 15 let a své zástupce na nich si jistě zaslouží. Bylo by to hezké. Hustopeče mají skvělé zázemí pro hráče i trenéry. Představte si, že i s trenéry a doprovodem je tu dnes přes 350 lidí a to samé nás čeká i v neděli, takže je to obrovská akce. Hraje se na 21 stolech, je to náročné na místo i organizaci a takové prostory nemá k dispozici každý, doplnil Matlach.

Stolní tenisté jsou zhruba v polovině své sezony a mužstvo Hustopečí si vede velmi dobře. V první lize jsme zatím na desátém místě, ale čekají nás ještě asi 4 zápasy a věříme, že do konce roku se v tabulkách ještě posuneme. V krajské soutěži je to úplně bez problémů, tam držíme zatím třetí pozici, takže zatím velká spokojenost, usmívá se Matlach. 

O přesných výsledcích turnaje a shrnutí dosavadního průběhu sezony se dočtete v dalším vydání Hustopečských listů. -nov- 

odebírejte přes RSS