Stolní tenisté zahájili první ligu výhrou

16. 9. 2019 · 1 minuta čtení · 1 fotografie

Družstvo A stolních tenistů hustopečského Agrotecu zahájilo další prvoligovou sezonu na domácích stolech vítězně. V prvním ligovém utkání nového ročníku porazili velmi silný celek El Niňo Praha B v poměru 10:2. Druhé utkání s celkem Elizza Praha nám již tolik nevyšlo a prohráli jsme 7:10. Přesto jsme s uplynulým víkendem spokojeni.

Sestava domácích je oproti loňskému roku trochu pozměněná. Ke změnám v sestavě mužstva nám předseda oddílu Jan Matlach řekl: „Přišel k nám bývalý mládežnický reprezentant Slovenska Tomáš Kopányi a uvedl se naprosto skvěle, hrál 7 zápasů a všechny vyhrál.

To je vynikající výsledek, na kterém budeme stavět i dalších utkáních. Na poslední chvíli jsme se dohodli na formě střídavého startu hráče Tomáše Koldase z TTC Ostrava. Znám se velmi dlouho a velmi dobře s Tomášovým tatínkem a Tomáš hraje extraligu za Ostravu. Nicméně v extralize není tolik zápasů, a tak jsme se dohodli, že bude za nás moci odehrát polovinu mistrovských utkání. To je pro nás veliká pomoc.“

První liga je letos obrovsky silná a každé utkání bude tuhý boj. Sestupují tři družstva a my to v žádném případě být nechceme. Dalším novým členem našeho družstva je Štěpán Brhel z Hodonína. Je to ještě věkem mladší žák a Hodonín nás požádal, zda bychom mu mohli dát v první lize příležitost, což jsme rádi učinili. Věříme v jeho rychlý progres. Dalšími členy jsou naši již dlouholetí hráči Antonín Schwarzer, Jakub Mesaroš, Petr Hoferik, Přemek Janoušek a Lukáš Pavlovský.

Další mistrovské utkání první ligy hostíme v naší herně v Hustopečích. V neděli 22.9. 2019 v 10:00 budeme hrát s celkem Zlína.

Jan Matlach,
 oddíl stolního tenisu TJ Agrotec Hustopeče

 

 

odebírejte přes RSS