Studenti Akademie třetího věku jeli na závěrečný seminář do Chotěboře

7. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie

Ve čtvrtek 1. června se 14 studentů virtuální Akademie třetího věku (A3V) vydalo na závěrečný seminář do Chotěboře. Nejdříve jsme zastavili u zdejšího zámku a prošli jsme se zámeckou zahradou, kde nádherně kvetly rododendrony a promenádovali se překrásně zbarvení pávi. Poté jsme odjeli na samotný slavnostní seminář, kde za účasti manažerky A3V Kláry Nehodové převzali tutoři jednotlivých středisek potvrzení o absolvování semestru pro své studenty.
Po skončení slavnostního ceremoniálu jsme vyšli s průvodcem na procházku městem. Poznali jsme významné stavby a zajímavá místa Chotěboře. Vycházku jsme zakončili opět u zámku Chotěboř, který v současné době patří rodu Dobřanských. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u pana Pavla Šimona ve Sněžném u Nového Města na Moravě, kde jsme obdivovali jeho harmonickou japonskou zahradu, kterou si zbudoval okolo svého domu.
Výlet se účastníkům moc líbil, děkujeme panu řidiči za bezpečnou dopravu a těšíme se již na příští rok, kdy některé studenty virtuální A3V čeká slavnostní promoce v Praze na půdě České zemědělské univerzity.       

text a FOTO: Jitka Horáková, tutorka A3V

odebírejte přes RSS